Ibiza z Viedne s letenkami od Eurowings od 72€

30.Mar 2018 | 20:15
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: európa španielsko ibiza letenky do španielska letenky na ibizu eurowings letisko viedeň

Ibiza - zväčša si poniektorí predstavia stredozemný ostrov s jednou veľkou nekončiacou párty. A nemajú ďaleko od pravdy, veď každé leto tu vystupujú svetoznámi DJi v najlepších tanečných kluboch na svete. No Ibiza má čo ponúknuť aj milovníkom histórie a prírody. Napríklad starobylé opevnené centrum hlavného mesta Dalt Vila, ktoré je zapísané v zozname UNESCO a pre milovníkov prírody má dva národné parky Ses Salines a Es Vedrà.

Ak vás teda láka tento ostrov, tak využite aktuálnu ponuku spiatočných leteniek let.spoločnosti Eurowings z Viedne na Ibizu už od 72€. V cene letenky je 1x príručná batožina do 8kg. Poplatok za 23kg zapísanú batožinu do podpalubia je 50€.

Letenky sú dostupné v obmedzenom počte počas mesiaca apríl 2018.


► Letenky napríklad v termíne 21-28 apríl 2018.

► Ubytovanie na Ibize už od 20€ na osobu a noc.


Vyhľadať a rezervovať letenky

Vyhľadať a rezervovať ubytovanie


Doprava z letiska

Sú dve možnosti ako sa dostať z letiska a to buď taxíkom alebo Ibizabusom. Tieto autobusy zabezpečujú aj dopravu po ostrove.

Ibizabus

  • Linka č.10 – premáva po celý rok na trase Airport – San Jordi – Ibiza (Estació)
  • Linka č.10B – premáva len v júli a auguste na trase Airport – Playa Den Bossa- Ibiza a to každú hodinu v čase od 01:00 do 06:00.
  • Linka č.9 – premáva od júna do septembra do San Antonia
  • Linka č.24 – premáva od júna do septembra smerom do Santa Eularia-Es Cana


Taxi

Ďalšou možnosťou je použiť na cestu z letiska taxi. Tu sú orientačné ceny do niektorých oblastí:

Airport – San Antonio
30€ - 35€
Airport – Calla Llonga
40€ - 45€
Airport – Playa Den Bossa
10€ - 15€
Airport – Es Cana
40€ - 45€
Airport – Ibiza Town
15€ - 20€
Airport – San Miguel
45€ - 50€
Airport – Santa Eularia
30€ - 35€
Airport – Portinax
45€ - 50€


Doprava po ostrove

Po ostrove premávajú takzvané Discobusy a z názvu už vyplýva načo tieto autobusy slúžia. Tieto autobusy premávajú počas letnej sezóny a to od júna do septembra. Cena lístka začína na 3€.Počas letnej sezóny okrem zmieňovaného Discobusu, premávajú po ostrove aj autobusy, ktoré prevádzkujú najväčšie diskotéky. Spájajú diskotéky s najznámejšími hotelovými rezortami. Medzi ne patria napríklad H.F.Vilás Bus, San Antonio Bus, Vilabús alebo Voramar El Gaucho Bus.


Najznámejšie kluby a diskotéky na Ibize

Klub AMNESIA - je otvorený od roku 1970. Vystupujú tu najznámejši svetový interpreti alebo DJ´s ako Sven Vath, Tiesto, Paul von Dyke alebo Paul Oakenfold. Nachádza sa na okraji Montecrista, neďaleko od mesta Ibiza(Eivissa)…

VSTUPNÉ: od 30€


Klub EDEN s kapacitou cez 5000 ľudí je považovaný za jeden z hlavných klubov na ostrove. Od Hip-Hopu až po Funky House s dielne najlepších britských promotérov. Nachádza sa v Sant Antoni de Portmany, približne 15km od mesta Ibiza(Eivissa)

VSTUPNÉ: od 50 €


Klub ES PARADIS bol otvorený v roku 1975 a rýchlo sa stal miestom nočného života na Ibize. Jeho známy pre svoje veľkolepé dekorácie a ako jeden z naj klubov na svete. Nesmieti si nechať újsť tzv. “Water fiestu". Nachádza sa v Sant Antoni de Portmany.

VSTUPNÉ: od 35€


Klub PRIVILEGE otvorili v 70. rokoch pod názvom KU. Pôvodne pod holým nebom a aj prvá diskotéka na svete s bazénom. Dnes je to najväčšia diskotéka na svete s kapacitou 10.000 ľudí. Nachádza sa pri Sant Rafael de Sa Crue, približne 6km od mesta Ibiza(Eivissa).

VSTUPNÉ: od 35€


Klub PACHA bol založený v roku 1973. Dnes je dobre známa nielen na národnej ale aj na medzinárodnej úrovni. Je považované za luxusnú diskotéku na Ibize. Nachádza sa tu legendárna “The Sky Funky Room". Diskotéka je priamo v meste Ibiza(Eivissa).

VSTUPNÉ: od 35€


Klub SPACE otvoril svoje brány v roku 1989 a to ako normálna nočná diskotéka. Dnes je miesto tých, ktorí chcú tancovať po celý deň a celú noc! Nedávno klub získal ocenenie ako najlepšia diskotéka na svete. Nachádza sa 3km od letiska…

VSTUPNÉ: od 35€Letenky z Viedne na Ibizu od 72 eur