Indočína z Budapešti s let.spoločnosťou Emirates od 489€

06.Dec 2016 | 17:11
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: laos vietnam ázia kambodža thajsko letenky do ázie letenky do vietnamu letenky do kambodže

Navštívte atraktívnu Indočínu, oblasť, ktorú tvorí Thajsko spolu s Vietnamom, Laosom a Kambodžou. Skombinujte spoznávanie exotických miest, ostrovov, prírodných krás a kultúrnych pamiatok tejto oblasti Indočíny. Za návštevu rozhodne stojí aj Kambodža so zaujímavým hlavným mestom, plážovými destináciami a v neposlednom rade svetoznámym Angkór Vat. Doprajte si aj pobyt v Bangkoku, v najväčšom meste celej oblasti, v ktorom sa mieša exotika Indočíny s prvkami západného sveta.

K ceste využite ponuku multi-city leteniek let.spoločnosti Emirates z Budapešti do vietnamského Hočiminhovho mesta so 4 dňovou zastávkou v Dubaji a s návratom z thajského Bangkoku do Budapešti už od 489€. V cene letenky je odbavená batožina do podpalubia o hmotnosti max. 20kg. Letenky za túto cenu sú dostupné počas hlavnej sezóny v termínoch od januára do apríla 2017.
Príkladový itinerár cesty

  • 2.3.2017 Budapešť -> Dubaj
  • 6.3.2017 Dubaj -> Hočiminovo Mesto
  • od 6.3. do 28.3. individuálny plán cesty ( z Vietnamu cez Laosom a Kambodžou do Thajska)
  • 28.3.2017 Bangkok - > Budapešť


Budapešť - Dubaj - Hočiminovo Mesto / Bangkok - Budapešť 489€


Vyhľadať ubytovanie v Dubaji

VYHĽADAŤ UBYTOVANIE V HOČIMINOVOM MESTE

Vyhľadať ubytovanie v Bangkoku


Doprava medzi Hočiminovým Mestom a okolitými krajinami

Najrýchlejšou a najpohodlnejšou dopravou medzi Vietnamom a okolitými krajinami je letecká doprava. Výhodou je, že túto trasu lietajú okrem klasických spoločností aj nízkonákladové spoločnosti ako sú Lao Airlines, Bangkok Airways alebo AirAsia. Táto linky sa lietajú niekoľko krát za deň a cena leteniek začína už na 24€.

Ďalšou z možností ako sa dopraviť z Vietnamu do okolitých krajín je autobusová doprava. Cesta autobusom z Hočiminovho mesta do Siam Reap v Kambodži trvá necelých 13 hodín a cena lístka je cca 30€Ak sa rozhodnete z Kambodže pokračovať smerom do Thajska, tak cesta autobusom z Siam Reap do Bangkoku trvá necelých 9 hodín a cena lístka je od 26€ do 33€.Podmienky vstupu do Thajska

Pre vstup do krajiny sa vyžaduje platný cestovný pas. Občania Slovenskej republiky v prípade turistických a obchodných ciest do Thajského kráľovstva na dobu najviac 30 dní sú od 11.08.2011 oslobodení od vízovej povinnosti. V prípade dlhšieho pobytu je nutné pred cestou vybaviť si vízum na Honorárnom konzuláte Thajska v Bratislave, na Veľvyslanectve Thajska vo Viedni, resp. na ostatných zastupiteľských úradoch Thajska vo svete. Podmienkou je platnosť cestovného pasu najmenej 6 mesiacov od dátumu vstupu.


Podmienky vstupu do Vietnamu

Vstup do krajiny podlieha vízovej povinnosti. Na dlhšie obdobie ako 15 dní je potrebné pozvanie od súkromnej osoby alebo cestovnej kancelárie. Vietnamské veľvyslanectvo v praxi vyžaduje "manipulačný poplatok" vo výške cca 60,- EUR. Na hraničnom prechode je potrebné vyplniť vstupný/výstupný deklaračný list. Strata vstupného listu môže spôsobiť komplikácie pri odchode z krajiny. V termíne do dvoch pracovných dní je potrebné sa policajne zaregistrovať (tlačivá sú k dispozícii v ubytovacích zariadeniach).
Viac info na: http://www.vietnam-vizum.com/ako-ziskat-viza-do-vietnamu.html


Podmienky vstupu do Kambodže

Držitelia cestovných pasov, ktorých platnosť musí presahovať platnosť víza o šesť mesiacov, môžu požiadať o udelenie víz na veľvyslanectvách Kambodže v Berlíne, Paríži, Moskve alebo v Bangkoku. Proces udelenia víz trvá tri dni, požadované sú 2 fotografie, kópia pasu a poplatok vo výške cca 30 USD. Turistom je udeľované vízum na jeden vstup na 30 dní.

O turistické kambodžské vízum je možné požiadať aj po prílete na medzinárodnom letisku v Phnom Penhu alebo na letisku Siam Reap, či na pozemných hraničných priechodoch Poipet, Had-Lek a Moc Bai – Bavet. Poplatok za jeho udelenie je 30 USD. Manipulačný príplatok za vízum na uvedených hraničných pozemných priechodoch môže dosiahnuť až 20 USD, teda celkový poplatok je 50 USD.Letiskový poplatok pri odlete z krajiny je 27 USD/osoba, pri vnútroštátnych letoch je letiskový poplatok 7 USD. Prihlasovacia povinnosť pre cudzincov nie je povinná.


UPOZORNENIE
Podľa informácií viacerých cestovateľov, na hraničných cestných priechodoch sú často vyberané vyššie poplatky za víza presahujúce aj 50 USD. Tiež sa stáva, že víza pri prílete, resp. na hraničných pozemných priechodoch nebývajú vždy udelené. Odporúčame preto cestovateľom získať víza pred cestou do Kambodže na príslušnom veľvyslanectve Kambodže.O udelenie turistického víza je možné požiadať aj elektronicky, prostredníctvom internetu – https://www.evisa.gov.kh (e-Visa) za poplatok 30 USD plus 7 USD poplatok za spracovanie žiadosti. Podľa informácií viacerých cestovateľov, elektronický systém udeľovania víz nie je spoľahlivý. Často sa vyskytujú problémy s platbou. Odporúčame slovenským cestovateľom vybaviť si víza pred cestou do Kambodže na príslušnom veľvyslanectve Kambodžského kráľovstva.


Podmienky vstupu do Laosu

Slovenskí potrebujú na cestu do krajiny platný cestovný pas a vízum. Pre občanov SR je príslušné laoské veľvyslanectvo vo Viedni. Vízum možno získať aj na veľvyslanectve Laosu v Bangkoku. Platnosť cestovného pasu musí presahovať platnosť udeleného víza o 6 mesiacov od dňa vstupu na územie Laosu. Pri požiadaní o vízum je potrebné predložiť cestovný pas, 2 x fotografiu s rozmerom 4×6 cm a poplatok vo výške 800 THB, na jeden vstup a 30 dní pobytu. Víza sú udelené v priebehu cca troch pracovných dní. O vízum je možné požiadať aj na letisku Wattay International Airport vo Vientiane (víza po prílete). Poplatok je 30 USD. Letiskový poplatok je 10 USD a býva často zahrnutý v cene letenky.