INDONÉZIA - Bali z Viedne s letenkami od 509€

20.Jan 2021 | 11:01
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: indonézia bali ázia letenky na bali letenky do indonézie letenky do ázie letisko viedeň Etihad Airways

V aktuálnej ponuke let.spoločnosti Etihad Airways si môžete zakúpiť spiatočné letenky z Viedne na Bali už od 509€. Každý cestujúci (okrem infantov) má nárok na jeden kus príručnej batožiny s rozmermi 50x36x23 cm a maximálnou hmotnosťou 7kg, ďalej si môže so sebou na palubu vziať spravidla 1 ks príručnej batožiny limitovaných rozmerov a maximálnou hmotnosťou 2kg. Každý cestujúci má nárok na ľubovoľný počet kusov podpalubnej batožiny, pričom celková váha všetkých batožín nemôže presiahnuť 23kg.

Letenky na Bali sú dostupné pre cesty v termínoch od apríla do decembra 2021.


► Letenky napríklad v termíne 13-22 apríl 2021.

► Ubytovanie na Bali už od 3€ na osobu a noc.


Kalendár termínov Viedeň - Bali 509€

VYHĽADAŤ A REZERVOVAŤ UBYTOVANIE

Podmienky vstupu na Bali (Indonézia)

30 dní (bezvízový styk občanov SR je obmedzený na účel turizmu na krátku dobu pobytu nepresahujúcu 30 dní, bez možnosti zmeny účelu alebo predĺženia pobytu a dá sa uplatňovať len cez vybrané hraničné vstupy na 5 medzinárodných letiskách: Soekarno-Hatta v Jakarte, Juanda v Surabayi, Ngurah Rai na Bali, Kualanamu v Medane, Hang Nadim v Batame a 4 prístavoch: Sri Bintan Pura v Tanjung Pinang, Batam Center v Batame, Sekupang v Batame a Tanjung Uban).

Vstup do Indonézie pre cudzincov je zakázaný do 25. januára 2021.

V nadväznosti na výskyt novej mutácie vírusu (SARS-CoV-2 VUI 202012/01) indonézska vláda prijala dodatočné opatrenie na zamedzenie reguláciu vstupu a tranzitu cudzincov do krajiny. Všetky typy oslobodenia od vízovej povinnosti vrátane on-arrival víz sú až do odvolania pozastavené. Cudzí štátni príslušníci, ktorí majú podľa nariadenia umožnený vstup do Indonézie, sú povinní získať príslušné víza na vstup do krajiny a pri príchode do krajiny preukázať negatívny výsledok PCR testu na COVID-19.


O vízum je momentálne nutné požiadať prostredníctvom sponzora (občana Indonézie alebo indonézskej spoločnosti) elektronicky cez webovú stránku Imigračného úradu Indonézie. Platba za víza aj samotné schvaľovanie prebieha online a vízum je zaslané na e-mail žiadateľa – aktuálne nie je teda nutné navštíviť Veľvyslanectvo Indonézie v Bratislave.

Cestujúci z Európy a Austrálie, ktorí cestujú do Indonézie, buď priamo alebo tranzitom cez inú krajinu, musia predložiť negatívny výsledok testu RT-PCR, ktorý vykonajú v krajine pôvodu najviac 3x24 hodín pred časom odletu. Ten predložia pri kontrole zdravotného stavu alebo v rámci aplikácie the International e-HAC Indonesia. Ak opätovné vyšetrenie RT-PCR po príchode do Indonézie preukáže negatívny výsledok, cudzí štátni príslušníci vykonajú karanténu v hoteli určenom vládou Indonézskej republiky po dobu 5 dní na vlastné náklady. Ak opätovný RT-PCR test po príchode preukáže pozitívny výsledok, cudzí štátni príslušníci budú ošetrení v odporúčanej nemocnici na vlastné náklady. Po 5-dňovej karanténe budú cudzí štátni príslušníci opätovne vyšetrení pomocou testu RT-PCR. Ak výsledok testu ukáže negatívny výsledok, cudzím štátnym príslušníkom je povolené pokračovať do svojich konečných cieľov.

V období do 25. januára 2021 indonézske autority dočasne uzatvárajú hranice pre cudzích štátnych príslušníkov prichádzajúcich do krajiny priamo alebo tranzitným letom. Výnimkou sú držitelia diplomatických a služobných pasov, ktorí sú členmi delegácií počas oficiálnych návštev minimálne na ministerskej úrovni a cudzinci s prechodným, resp. trvalým pobytom v Indonézii (KITAS a KITAP). Tí však rovnako budú musieť absolvovať postup po prílete uvedený vyššie.


Cestovanie v rámci krajiny

Nosenie rúška na všetkých verejných priestranstvách, vrátane dopravných prostriedkov, je povinné. Indonézske autority pristúpili k prijatiu viacerých reštrikcií v oblasti vnútroštátnej leteckej, lodnej, cestnej a vlakovej dopravy. Pre presuny v krajine letecky, trajektom či pozemne je vo väčšine prípadov nutné absolvovať COVID-19 Rapid test. Odporúčame dôkladne si preveriť u konkrétneho prepravcu podmienky prepravy a vstupu do oblasti. V období 11. - 25. januára 2021 platia posilnené reštrikcie v mnohých mestách na ostrovoch Jáva a Bali vzhľadom na nárast pozitívnych prípadov COVID-19 v ostatnom období.


Podmienky zotrvania v krajine a odchodu z krajiny

13. júla 2020 došlo k znovu otvoreniu služieb domácich imigračných úradov. Od tohto dátumu majú možnosť cudzinci požiadať o predĺženie vybraných kategórií víz. V opačnom prípade, pri niektorých kategóriách víz, kde ich ďalšie predĺženie nie je možné, vláda stanovila ich držiteľom krajinu opustiť do 5. októbra 2020. V tejto súvislosti odporúčame slovenským občanom, ktorí sa zdržiavajú na území Indonézie, aby sa čo najskôr obrátili na príslušný lokálny imigračný úrad. Žiadatelia o telex vízum (tzv. VITAS alebo Visitor´s visa), ktorí sa nachádzajú v Indonézii môžu požiadať o jeho predĺženie od 3. augusta 2020 aj online.

Pokiaľ občania SR nachádzajúci sa v Indonézii plánujú využiť lokálnu alebo medzinárodnú dopravu, odporúčame dôkladne si preveriť u konkrétneho prepravcu podmienky prepravy. Pre niektoré vnútroštátne lety a tranzit cez Jakartu je nutné predložiť negatívny rapid antigen test COVID-19 a v ojedinelých prípadoch aj sprievodný list z Veľvyslanectva SR v Jakarte o odchode z krajiny. V tejto súvislosti je nutné kontaktovať Zastupiteľský úrad SR v Jakarte a e-mailom zaslať kópiu letenky a cestovného pasu všetkých cestujúcich.

Zdroj: mzv.skINDONÉZIA - Bali z Viedne s letenkami od 509 eur