INDONÉZIA – CESTOVNÉ ODPORÚČANIE

19.Feb 2015 | 19:00
Autor: Dušan
Kategória: Oznamy a upozornenia pred cestou
Značky: indonézia Oznamy a upozornenia pred cestou

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky informuje občanov SR, že v období od 13. februára do začiatku marca bude na celom území Indonézie vrcholiť obdobie dažďov, v dôsledku čoho sa očakáva zhoršená povodňová situácia vo viacerých provinciách krajiny. Najviac ohrozenými oblasťami sú hlavné mesto Jakarta, Západná a Stredná Jáva, Sumatra, Kalimantan a Stredné Sulawesi.

Lokálne povodne sú často spojené s výskytom zosuvov pôdy, poškodením komunikácií, obmedzeniami a komplikáciami v doprave (najmä pozemnej) a dodávkach elektrickej energie.

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky v tejto súvislosti odporúča občanom SR, aby brali tieto skutočnosti do úvahy, priebežne sledovali aktuálne predpovede počasia v krajine a tiež, aby venovali zvýšenú pozornosť a opatrnosť pri presunoch v rámci krajiny, využívali výlučne overené dopravné prostriedky a oficiálne prepravné trasy a vyhýbali sa lokálnym neupraveným komunikáciám.

V prípade akýchkoľvek problémov kontaktujte Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Jakarte (tel.: +62-21-3101038, 3151429, pohotovostné číslo: +62-816 783 043, prípadne na mailovej adrese[email protected]).

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky odporúča slovenským občanom, aby v prípade cestovania do Indonézie využili službu dobrovoľnej elektronickej registrácie na webovej stránke Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.