INDONÉZIA: Pretrvávajúcich nepokojoch v indonézskej časti ostrova Papua s centrom v Jayapure

04.Okt 2019 | 19:00
Autor: Dušan
Kategória: Oznamy a upozornenia pred cestou
Značky: indonézia jayapur

Stupeň odporúčania: 3. stupeň - odporúčanie necestovať (necestovať do určitých oblastí)

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky informuje občanov Slovenskej republiky o pretrvávajúcich nepokojoch v indonézskej časti ostrova Papua s centrom v Jayapure. Počas nepokojov dochádza k násilným stretom medzi demonštrantmi a príslušníkmi bezpečnostných zložiek, pri ktorých boli zaznamenané zranenia aj obete na životoch.

Pôvodný protest proti rasizmu a diskriminácii v mestách Semarang, Malang a Surabaya sa zmenil na volanie po nezávislosti. Indonézska vláda rozhodla od 9. septembra 2019 dočasne obmedziť prístup cudzích štátnych príslušníkov na územie polostrova Papua a prerušiť prevádzku internetu. V dôsledku neprehľadnej a nepredvídateľnej situácie existuje hrozba pokračovania násilných foriem nepokojov v regióne Papua a ich potláčanie.

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky odporúča občanom SR necestovať do indonézskej časti ostrova Papua. V prípade potreby odporúčame kontaktovať Zastupiteľský úrad SR v Jakarte telefonicky: +62816783043, +62213101068, alebo mailom: [email protected]. Zároveň odporúčame slovenským občanom, aby v prípade cestovania do Indonézie využili službu dobrovoľnej elektronickej registrácie na webovej stránke Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie Svetobežka.

Zdroj: Mzv.sk