Informácia pre turistov v Thajsku v súvislosti s úmrtím kráľa

15.Okt 2016 | 18:07
Autor: Dušan
Kategória: Oznamy a upozornenia pred cestou
Značky: Oznamy a upozornenia pred cestou thajsko

Vo štvrtok (13. októbra 2016) zomrel thajský kráľ Bhumibol Adulyadej. Z dôvodu vyhlásenia štátneho smútku v Thajskom kráľovstve, ktorý má trvať až do 14. októbra 2017 je potrebné počítať s rôznymi obmedzeniami.


Nie všetky prejavy smútku budú organizované centralizovane zo strany thajských štátnych orgánov. Je pravdepodobné, že mnoho takýchto aktivít bude iniciovaných aj zo strany podnikov, ktoré na tento účel poskytnú svojim zamestnancom pracovné voľno a obmedzia svoju prevádzku. Preto odporúčame pred návštevou konkrétneho podujatia resp. úradu, inštitúcie, hotela, obchodného domu, reštaurácie, zábavného podniku vopred preveriť aktuálne otváracie hodiny. V chrámoch a svätyniach pri konaní pietnych spomienkových aktov za zosnulého thajského panovníka odporúčame formálnejšie oblečenie a zdržať sa inak obvyklého fotografovania, resp. iných úkonov, ktoré by mohli byť považované za neúctivé.

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR naďalej odporúča občanom, aby pri ceste do Thajska zvýšili svoju opatrnosť, sledovali miestne média a riadili sa odporúčaniami a pokynmi miestnych úradov. Ministerstvo odporúča slovenským občanom, aby v prípade cesty do Thajska využili službu dobrovoľnej elektronickej registrácie na webovej stránke Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.


Zdroj: mzv.sk