​Inšpiruj sa. Vyraz do sveta.

06.Mar 2018 | 11:33
Autor: OZ Cestou necestou
Kategória: Rady a tipy na cestu
Značky: tlačová správa oz cestou necestou

S jarou opäť prichádza nové turné cestovateľského festivalu Cestou necestou plné inšpiratívnych cestovateľských prednášok, rád a tipov, kam s batohom na chrbte vyraziť, ktoré odštartuje trojdňový cestovateľský maratón 9.-11.3. v Dome kultúry Ružinov v Bratislave a následne budú cestovateľské prezentácie putovať po 10 mestách Slovenska až do konca marca. Do programu sa nám už tradične dostali prednášky o miestach, kam sa bežne na dovolenku nechodí, a ktoré budia veľkú pozornosť verejnosti.


Do Bratislavy príde stará známa Lada svetom. Či už je to fenomenálny festival Burning Man v nevadskej púšti, alebo málo navštevované krajiny ako Bhután,budete môcť taktiež zistiť, čo okrem lemurov a baobabov treba vidieť na Madagaskare. Vyznávači netradičných výziev a low-costového cestovania si prídu na svoje pri prednáške o výzve precestovať 10 krajín za 10 dní a takisto zistíme, či a ako sa dá low-costovo precestovať Island.Od inšpiratívnych prednášok až po praktické tipy. K tomu hudobné vystúpenie v podobe koncertu Martina Geišberga a ako to už býva zvykom, cez prestávku si s nami môžete zalietať pri cvičení agroyogy.

Vladimír DUDLÁK - Esencia Madagaskaru

V slovenských mestách sú pripravené extrémne výpravy Slovákov na štvorkolesových tátošoch do Sýrie, Pamíru, Gruzínskači všetkých postsovietskych krajín. Zápach benzínu neustane ani z motorky, alebo zpožičaného „busíka" v šialenosti menom indická doprava. Avšak tá najväčšia výzva príde v podobe 4000km ultra-cyklomaratónu.

Čoraz viac prístupnejšia Afrika nám predstaví Etiópiu, Sudán, Eritreu, sadenie stromčekov v Keni, no aj drastické podmienky obyvateľov Nairobi. Zlatým klincom čierneho kontinentu bude rozprávanie Slávka Krále z Česka, ktorý za pol roka precestoval 14krajín Afriky.V Žiline, Banskej Bystrici a Košiciach sa od neho dozviete, ako stopnúť lietadlo, policajné auto, koňa, pašerákov drog, prežiť maláriu, no hlavne ako „lowcostovo" cestovať za účelom spoznávania miestnych kultúr.

Slavek KRAL - Afrika jinak

Najkrajšími miestami nás poteší veľkolepá Čína, no s nádhernými scenériami nebude zaostávať ani Nový Zéland, či Filipíny. Za skialpom pôjdeme až na Island, alebo za šamanom do Nepálu. Svojimi vysokohorskými snami nás prevedie príbeh Kysučana. Od ruskej tajgy prostredníctvom transibírskej magistrály prejdeme až do kontroverznej Severnej Kórei. Navštívime Barmu v dažďovej sezóne a celú JV Áziu. Pre fajnšmekrov poriadnej tequily, alebo salsy je pripravené Mexiko, alebo mix všetkých kultúr – Panama. V zálohe sú pripravené taktiež výnimočné miesta od Ohňovej Zeme až po Karibik, avšak to, že ďaleko chodiť netreba potvrdí Podkarpadská rus.

V hľadáčiku zrkadlovky precestujeme celý svet, presvedčíme sa o tom,že sa dá zarábaťhrou na gitaru, alebo bicyklovaním a na záver si vychutnáme magický zvuk indickejsitar...

Kompletný program festivalu nájdete na: www.cestounecestou.sk/podujatia/ alebo na facebooku: https://www.facebook.com/festivalcestounecestou/events


Tlačová správa OZ Cestou necestou

Úvodná foto: Viktor Varga - Zapad slnka pod 10 metrovymi kaktusmi, Salar de Uyuni, Bolivia, Viktor Varga