Irán - Letenky z Viedne do Teheránu už od 162€

04.Mar 2016 | 00:37
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: Blízky východ irán teherán letenky do iránu letenky do teheránu

Pre dobrodružné povahy a tých, ktorí túžia navštíviť túto krajinu. Využite aktuálne prebiehajúcu kampaň let.spoločnosti Pegasus Airlines v rámci ktorej si môžete zakúpiť spiatočné letenky z Viedne do Teheránu už od 162€. V cene letenky je len príručná batožina do hmotnosti max. 8kg. Za príplatok 20€ je možné dokúpiť batožinu do hmotnosti max. 20kg. Letenky za túto cenu sú dostupné v rôznych termínoch od marca do júna 2016.


► Letenky napríklad v termíne 15 - 24 apríl 2016.

► Ubytovanie v Teheráne už od 25€ na osobu a noc.


Vyhľadať a rezervovať letenky

Vyhľadať a rezervovať ubytovanie


Podmienky vstupu do Iránu

Na Slovensku sa Iránska ambasáda nenachádza, o víza teda môžete najbližšie požiadať vo Viedni alebo v Prahe. Ambasáda vo Viedni sídli na ulici Jauresgasse 9, otvorená je každý pracovný deň od 9:00 do 13:00 s výnimkou stredy, kedy sa zatvára už napoludnie, avšak je otvorená ešte poobede medzi druhou a štvrtou.


Pre získanie turistických víz na 30 dní s jedným vstupom do krajiny budete potrebovať:

  • pas platný minimálne 6 mesiacov po plánovanom opustení krajiny
  • vyplnenú žiadosť
  • kópiu zadnej strany pasu (postačí čiernobiela)
  • dve fotografie rozmeru 3 x 4 cm


Po podaní žiadosti Vám bude povedané aby ste sa ozvali za 3 týždne, či bola Vaša žiadosť schválená. Ak áno, prídete na ambasádu, pracovník si nájde vašu schválenú žiadosť a odovzdáte mu pas. Na ambasádu je najlepšie prísť čo najskôr, aby ste víza dostali do pasu ešte v ten istý deň. Víza máte možnosť platiť priamo na ambasáde kartou, alebo šekom, ktorý pôjdete zaplatiť do neďalekej pobočky banky na rohu ulíc Renweg a Rechte Bahngasse. Cena víz je 50€, v banke ešte priplatíte 3,70€. S potvrdením o zaplatení sa vrátite na ambasádu. Na vlepenie víz do pasu sa čaká približne dve hodiny.

Ak Vás láka Irán a potrebujete viac informácií o tejto krajine, tak si pozrite blog Romana Herdu alebo si prečítajte jeho cestopis z cesty po Iráne.