Irkutsk, Moskva a cesta Transsibírskou magistrálou s letenkami od 249€

20.Aug 2018 | 09:01
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: európa Irkutsk rusko letenky do ruska LETENKY DO IRKUTSK A BAJKALSKÉ JAZERO sibír moskva transsibírska magistrála letisko bratislava letisko viedeň pobeda aeroflot

Máte dosť "najkrajších pláží sveta" a hlavne horúčav? Vyrazte za ľadovým dobrodružstvom k jazeru Bajkal. V rámci jedného výletu za krásami prírody, odľahlých sídiel i známych metropol, ktorý absolvujete vo vzduchu i po koľajniciach. Vašu dlhú cestu začnete vo Viedni, odkiaľ poletíte do mesta Irkutsk, jedného z najväčších na Sibíri. Pár fotiek pri jeho farebnej katedrále, a potom už hurá k obrovskému Bajkalu. Úžasnemu a poriadne chladnému jazeru, pýšiacemu sa nejedným "naj". Cestou naspäť pôjdete po koľajniciach. Teda nepôjdete, poveziete sa Transsibírskou Magistrálou až do Moskvy. Ešte stihnete pobehať po Červenom námestí a pozdraviť Lenina predtým, ako naskočíte na lietadlo smerujúce domov.

K ceste na ďalekú Sibír môžete využiť kombináciu dvoch jednosmerných leteniek. Tou prvou bude letenka na trase z Viedne do Irkutska a s let. spoločnosťou Aeroflot od 221€. V cene letenky je jedna príručná batožina a jedna zapísaná batožina do podpalubia o hmotnosti do 23kg.

Druhou jednosmernou letenkou bude letenka na trase z Moskvy do Bratislavy s let.spoločnosťou Pobeda za cenu od 28€. V cene letenky je len jedna príručná batožina. V prípade, že by ste chceli cestovať aj so zapísanou batožinou do 20kg, tak cena tejto letenky bude od 49€.

Letenky za túto cenu sú dostupné od októbra 2018 do marca 2019.


► Letenky v termíne 4-13 október 2018.

► Ubytovanie v Rusku od 7€ na osobu a noc.


Vyhľadať letenky Viedeň - Irkutsk

Vyhľadať letenky Moskva - Bratislava

VYHĽADAŤ UBYTOVANIE V IRKUTSKU

VYHĽADAŤ UBYTOVANIE V MOSKVE


Rezervácia lístkov na vlak na trase Moskva - Irkutsk

Trasa, na ktorej premáva viacero typov vlakov s rôznou dĺžkou trvania jazdy z Irkutska do Moskvy. Líšia sa medzi sebou celkovou dĺžkou jazdy, počtom zastávok a kategóriou miest (cestovné triedy). Rýchlejší, s menším počtom zastávok a aj s I. cestovnou triedou, no s vyššou cenou je vlak Rossiya #001. Cesta z Moskvy do Irkutska trvá 74h 58 min.

Ceny lístkov na Transsibírsku magistrálu

Cena lístkov na vlak 'Rossiya' #002

  • I.trieda od 405€
  • II.trieda od 198€
  • III.trieda od 90€ tzv. Plazkart

Ďalšími sú vlaky s označením #100, #099, #082, #072 alebo #044. Celá trasa im trvá dlhšie a to od 80h 24m do 87h 12 min. Majú len dve cestovné triedy a to tretiu a druhú, s nižšou cenou lístkov.

  • II.trieda od 124€
  • III.trieda od 61€ tzv. Plazkart

Lístky na vlak si vyhľadáme a rezervujeme priamo na stránkach ruských železníc.

LÍSTKY NA VLAK IRKUTSK - MOSKVA


Podmienky vstupu do Ruska

Občania SR potrebujú na vstup na územie Ruskej federácie víza. Táto povinnosť neplatí pre držiteľov diplomatických a služobných pasov.


Transibírska magistrála z Moskvy do Irkutska

Keď sa spomenie stanica, vybavíme si niečo neútulné, špinavé a smradľavé. Rusko nemusíte mať radi, ale jednu vec im musíte priznať. Tie stanice sú nielen veľkolepé, priestranné, ale aj na to množstvo ľudí neskutočne čisté. Všetky boli postavené za čias Stalina a keďže Stalin chcel mať všetko väčšie a krajšie ako to imperialistické západné, aj stanice podľahli tomuto veľkolepému plánu. Sú ako katedrály, len miesto svätých obrázkov sa na vás usmievajú budovateľské obrazy šťastnej robotníckej vrstvy s pšenicou v rukách a nad nimi svieti jasná červená hviezda pod múdrym pohľadom strýka Stalina. Nie, nie som redaktor Rudého práva, ale trošku sa vtedy prenesiete do časov nedávnych... čítať ďalej


E-book: Transsibírska magistrála - Vaša príručka k epickej ceste

Na transsibírskej magistrále – a v Rusku vo všeobecnosti – platí, ţe čím niţšie má vlak číslo (napríklad najlegendárnejší vlak č. 1 smerom do Moskvy resp. vlak č. 2 smerom do Vladivostoku), o to je modernejší, je klimatizovaný a je jednoznačne na lepšej úrovni ako vlaky na Slovensku. Ak sa číslo vlaku blíţi k číslu 80 a vyššie, v tom prípade uţ ide o staršie vagóny a je z nich cítiť opotrebovanosť. Čiţe čím je číslo nižšie, tým lepší resp. komfortnejší je vlak.

E-book si môžete stiahnuť zdarma na stránke http://travelistan.sk/