Irkutsk, Moskva a cesta Transsibírskou magistrálou s letenkami od 272€

22.Aug 2017 | 19:30
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: európa Irkutsk rusko letenky do ruska letenky do irkutska bajkalské jazero sibír moskva transsibírska magistrála

(Aktualizované 22.8.2017) Lietadlom, aj vlakom. Do veľkomesta, aj do prírody. A v rámci jediného výletu. Svoju cestu začneme letom z Budapešti do sibírskeho mesta Irkutsk, z ktorého sa poľahky dostaneme k úžasnému a neuveriteľne obrovskému Bajkalskému jazeru. Cestou naspäť vymeníme lietadlo za vlak - pokračovať budeme Transsibírskou Magistrálou až do Moskvy. Po dlhých hodinách vo vlaku si isto radi ponaťahujeme nohy prechádzkou po Červenom námestí. Z Moskvy vyrazíme lietadlom rovno domov. Alebo teda rovno do Budapešti.

K ceste na ďalekú Sibír môžete využiť ponuku multi-city leteniek z Budapešti do Irkutska a s návratom z Moskvy do Budapešti let. spoločnosťou Aeroflot už od 272€. V cene letenky je jedna príručná batožina a jedna zapísaná batožina do podpalubia o hmotnosti do 23kg. Letenky za túto cenu sú dostupné od októbra 2017 do júna 2018.


► Letenky v termíne 3-14 októbra 2017.

► Ubytovanie od 7 na osobu a noc.


Budapešť - Irkutsk / Moskva - Budapešť 272€

Vyhľadať ubytovanie v Irkutsku

Vyhľadať ubytovanie v Moskve


Rezervácia lístkov na vlak na trase Moskva - Irkutsk

Trasa, na ktorej premáva viacero typov vlakov s rôznou dĺžkou trvania jazdy z Irkutska do Moskvy. Líšia sa medzi sebou celkovou dĺžkou jazdy, počtom zastávok a kategóriou miest (cestovné triedy). Rýchlejší, s menším počtom zastávok a aj s I. cestovnou triedou, no s vyššou cenou je vlak Rossiya #001. Cesta z Moskvy do Irkutska trvá 74h 58 min.


Ceny lístkov na Transsibírsku magistrálu

Cena lístkov na vlak 'Rossiya' #002

  • I.trieda od 405€
  • II.trieda od 198€
  • III.trieda od 90€ tzv. Plazkart


Ďalšími sú vlaky s označením #100, #099, #082, #072 alebo #044. Celá trasa im trvá dlhšie a to od 80h 24m do 87h 12 min. Majú len dve cestovné triedy a to tretiu a druhú, s nižšou cenou lístkov.

  • II.trieda od 124€
  • III.trieda od 61€ tzv. Plazkart


Lístky na vlak si vyhľadáme a rezervujeme priamo na stránkach ruských železníc.

Lístky na vlak Irkutsk - Moskva


Podmienky vstupu do Ruska

Občania SR potrebujú na vstup na územie Ruskej federácie víza. Táto povinnosť neplatí pre držiteľov diplomatických a služobných pasov.

V Ruskej federácii nadobudli platnosť nové pravidlá pre registráciu cudzincov, podľa ktorých sa vyžaduje pri krátkodobom pobyte v RF registrovanie v „Migračnej evidencii" vedenej Federálnou migračnou službou RF. V praxi to znamená prihlasovaciu povinnosť pri pobyte u súkromnej osoby presahujúcom 7 pracovných dní. Pri pobyte v zariadení poskytujúcom ubytovanie (napr. hotel, nemocnica a pod.) je potrebné túto povinnosť splniť už do 24 hod. od ubytovania. Za prihlásenie cudzinca nesie zodpovednosť aj pozývajúca osoba (právnická, alebo fyzická), ktorá je takto označená vo víze RF. Za nedodržanie nariadenia hrozia cudzincovi i jeho pozývajúcej osobe pokuty.


Transibírska magistrála z Moskvy do Irkutska

Keď sa spomenie stanica, vybavíme si niečo neútulné, špinavé a smradľavé. Rusko nemusíte mať radi, ale jednu vec im musíte priznať. Tie stanice sú nielen veľkolepé, priestranné, ale aj na to množstvo ľudí neskutočne čisté. Všetky boli postavené za čias Stalina a keďže Stalin chcel mať všetko väčšie a krajšie ako to imperialistické západné, aj stanice podľahli tomuto veľkolepému plánu. Sú ako katedrály, len miesto svätých obrázkov sa na vás usmievajú budovateľské obrazy šťastnej robotníckej vrstvy s pšenicou v rukách a nad nimi svieti jasná červená hviezda pod múdrym pohľadom strýka Stalina. Nie, nie som redaktor Rudého práva, ale trošku sa vtedy prenesiete do časov nedávnych... čítať ďalej


E-book: Transsibírska magistrála - Vaša príručka k epickej ceste

Na transsibírskej magistrále – a v Rusku vo všeobecnosti – platí, ţe čím niţšie má vlak číslo (napríklad najlegendárnejší vlak č. 1 smerom do Moskvy resp. vlak č. 2 smerom do Vladivostoku), o to je modernejší, je klimatizovaný a je jednoznačne na lepšej úrovni ako vlaky na Slovensku. Ak sa číslo vlaku blíţi k číslu 80 a vyššie, v tom prípade uţ ide o staršie vagóny a je z nich cítiť opotrebovanosť. Čiţe čím je číslo nižšie, tým lepší resp. komfortnejší je vlak.

E-book si môžete stiahnuť zdarma na stránke http://travelistan.sk/