IZRAEL – CESTOVNÉ ODPORÚČANIE

08.Dec 2014 | 19:00
Autor: Dušan
Kategória: Oznamy a upozornenia pred cestou
Značky: izrael Oznamy a upozornenia pred cestou

1.stupeň – Upozornenie

MZV Slovenskej republiky upozorňuje slovenských občanov, že vzhľadom na citlivú bezpečnostnú situáciu v regióne a incidenty, ktoré sa priebežne dejú v krajine najčastejšie v pohraničných oblastiach a na palestínskych územiach (vojenské pátrania a následné nepokoje), je potrebné venovať zvýšenú pozornosť pri cestovaní v severnej časti krajiny v oblasti izraelsko-libanonských hraníc, Golanských výšin a na juhu v oblasti hraníc Izraela s Egyptom.

Aj napriek tomu, že často navštevované oblasti organizovanými skupinami pútnikov na Západnom brehu rieky Jordán sú prístupné, upozorňujeme cestujúcich na možné nebezpečenstvo lokálnych nepokojov vo väčších mestách na Západnom brehu a na miestach s väčším pohybom obyvateľstva. Nevylučujeme aj nebezpečenstvo teroristických útokov. Odporúčame cestujúcim nasledovať pokyny cestovných kancelárií a ich sprievodcov, pokyny bezpečnostných jednotiek a domobrany v oblasti.

Vzhľadom na to, že v ostatných dvoch týždňoch sa zvýšil počet raketových útokov na Izrael z pásma Gazy, osobitne neodporúčame cestu do pásma Gazy a pohyb na izraelskom území hraničiacom s pásmom Gazy.

Aktuálna bezpečnostná situácia v Izraelskom štáte umožňuje cestujúcim štandardný pohyb na ostatnom území štátu. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky odporúča slovenským občanom, aby v prípade cestovania do Izraela využili službu dobrovoľnej elektronickej registrácie na webovej stránke Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky.

V urgentných prípadoch môžu slovenskí občania volať na pohotovostné číslo Veľvyslanectva SR v Tel Avive+972 54 44 55 42.