Izrael a Jordánsko. Z Bratislavy do Eilatu a naspäť z Ammánu do Budapešti s letenkami od 49€

14.Aug 2018 | 10:32
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: blízsky východ izrael eilat Jordánsko ammán letisko bratislava letisko budapešť ryanair

Vykročte do Nového roka tou správnou cestovateľskou nohou vďaka kombinácii leteniek z Bratislavy. Vašou prvou zastávkou bude len pár rokov dozadu objavený klenot na pobreží vyhriateho Červeného mora. Eilat a jeho pláže a úžasné koralové útesy, blízke hory, i zaujímavé mestečko je stále silnejšou konkurenciou pre Egypt. Zistite prečo predtým, ako prekročíte hranice do Jordánska. Zdolať 2-kilometrový kaňon a netrpezlivo čakať, kým sa pred vami zjaví ona. Petra, skalné mesto, nádherný palác vybudovaní Nabatejcami. Po nezabudnuteľnom dobrodružstve sa domov vrátite z Ammánu do Budapešti. Tu si v treskúcej zime môžete ešte pospomínať na teplo v jej termálnych kúpeľoch.

K ceste využijeme ponuke let.spoločnosti Ryanair s možnosťou zakúpiť si letenky z Bratislavy do izraelského Eilatu a z Ammánu do Budapešti už od 49€.


► Letenky napríklad v termíne 13-23 január 2019.

Ubytovanie v Izraeli už od 20€ na osobu a noc.

► Ubytovanie v Jordánsku už od 10€ na osobu a noc.



Ako rezervovať letenky

K tejto ceste je potrebné zakúpiť si dve jednosmerné letenky. Prvá bude na trase z Bratislavy do izraelského Eilatu v termíne 13.1.2019 za cenu cca 19€. Tou druhou bude letenka z jordánskeho Ammánu do Budapešti v termíne 23.1.2019. Za túto letenku zaplatíte cca 30€. Spolu za dve letenky to bude 49€. Letenky si môžete vyhľadať a rezervovať priamo cez stránku let.spoločnosti Ryanair. Najlacnejšie letenky sa dajú nájsť v termínoch počas mesiaca január 2019.

Ryanair mení pravidlá pre batožinu. Od 1.novembra bude v cene najlacnejšej letenky len jedna malá batožina o rozmeroch 40cm x 20cm x 25cm.

  • Ak si zakúpite "Priority & 2 Cabin Bags" za 12€, tak si môžete zo sebou zobrať na palubu jednu malú batožinu A jednu batožinu do 10kg o rozmeroch 55cm x 40cm x 20cm.
  • Ak si nezakúpite "Priority & 2 Cabin Bags", tak si MÔŽETE k malej batožine (ktorá je v cene letenky) dokúpiť batožinu do 10kg, ktorá pôjde do podpalubia. Poplatok za túto batožinu je 8€ za jeden let. Pri neskoršom zakúpení je cena 10€ za jeden let.

Za ďalší kus podanej batožiny do podpalubia sa vzťahujú dodatočné poplatky.


Eilat – Červené a Mŕtve more v jednom

November je mesiac, kedy si už v Stredozemnom mori bez otužovania nezaplávate. Ak nechcete siahnuť po drahej exotike, izraelský Eilat je ideálny na predĺžený víkend s kúpaním v Červenom mori. Letenky Bratislava – Eilat kúpite v akcii Ryanairu od 30€. Výlet do Eilatu sa dá skombinovať s Mŕtvym morom, gigantickou pevnosťou Masada alebo si sem môžete prísť zabehnúť maratón. A mimochodom, vedeli ste, že Piešťany sú partnerským mestom Eilatu? čítať ďalej


Jordánsky Ammán. Za lákavou atmosférou orientu

Ammán je vcelku zaujímavé mesto. Nemá farebné trhy ako Damašek či Aleppo, nevyžaruje ani čarovnú atmosféru starého Jeruzalemu a nevyniká nočným životom ako Bejrút. Patrí k najväčším mestám Blízkeho Východu, ba čo viac, dokáže si Vás získať aj napriek neveľkým očakávaniam. Je to mesto rozlievajúce sa na pahorkoch ako staroveký Rím, mesto s krásnym trhoviskom, pamiatkami, čajovňami a skvelým jedlom. Napokon si aj vy pri mätovom čaji poviete, že ten Ammán má naozaj niečo do seba... čítať ďalej


Podmienky vstupu do Izraela

Medzi SR a Izraelom je bezvízová dohoda platná od r. 1997. V zmysle dohody občania SR môžu stráviť maximálne 90 dní v Izraeli, striktne len za účelom turistiky. V prípade prekročenia termínu 90 dní izraelské imigračné úrady prísne postihujú previnilca, prípadnou deportáciou a zákazom vstupu.