Japonsko 2 v 1 - Tokio a Osaka z Budapešti od 469€

30.Aug 2016 | 19:03
Autor: Michal
Kategória: Lacné letenky
Značky: ázia japonsko tokio osaka letenky do ázie letenky do japonska letenky do tokia letenky do osaky

Je tu ideálna možnosť pre všetkých, ktorí by chceli navštíviť Japonsko a spoznať tak túto atraktívnu a kultúrne zaujímavú krajinu.

Japonsko je známe ako krajina vychádzajúceho slnka rozprestierajúca sa na ostrovoch, ktorej obyvatelia žijú striktne, ale zato vo veľmi čistej a usporiadanej krajine, ktorá má svetu čo ponúknuť. Hlavné a jedno z najväčších miest sveta Tokio, ponúka množstvo aktivít na trávenie voľného času. Medzi to najzaujímavejšie čo môžete vidieť patria japonské záhrady, televízna veža či tokijská veža pripomínajúca tú Eifelovu. Viac histórie je možné vidieť v okolí mesta Osaka.Toto tretie najväčšie mesto Japonska slúži ako vstupný bod pre vyhľadávanejšie turistické ciele ako sú Kyoto, Kobe či Sakai. V bývalom hlavnom meste Kyoto, môžete obdivovať pamiatky a japonskú kultúru v najzachovalejšej historickej podobe. Iné mestá už toľko šťastia počas druhej svetove j vojny nemali.

Medzi jednotlivými mestami sa môžete v Japonsku rýchlo a pohodlne dopravovať vysokorýchlostnými vlakmi Shinkanzen. Vďaka ktorým môžete za pomerne krátky čas precestovať takmer všetkými japonskými ostrovmi a kochať sa tak aj na známu sopku Fudžisan.

K ceste do krajiny vychádzajúceho slnka môžete využiť ponuku od let.spoločností AirFrance a All Nippon Airways z Budapešti do Tokia a s návratom z Osaky do Budapešti už od 469€. Letenky sú dostupné v rôznych termínoch od konca októbra 2016 až do marca 2017.


► Letenky napríklad v termíne 16-30 január 2017.

► Ubytovanie v Japonsku už od 10€ na osobu a noc.


Vyhľadať a rezervovať letenky

Vyhľadať a rezervovať ubytovanie


Podmienky vstupu do Japonska

Pri turistických cestách do 90 dní postačuje pre občanov SR platný cestovný pas.

Od 20. novembra 2007 vstúpila do platnosti novela Zákona o imigračnej kontrole, podľa ktorej sa každý cudzinec pri vstupe do krajiny musí podrobiť procedúre odobratia odtlačkov prstov a nasnímania tváre. Výnimky tvoria:

  • osoby so zvláštnym trvalým pobytom;
  • osoby mladšie ako 16 rokov;
  • držitelia diplomatických alebo služobných pasov;
  • cudzinci, prichádzajúci na pozvanie vedúcich predstaviteľov japonských štátnych a administratívnych organizácií;
  • osoby, ktoré sú podľa rozhodnutia japonského Ministerstva spravodlivosti zaradené do kategórie"c" alebo "d".


Podmienky pobytu v Japonsku

Pobytový štatút je vyznačený imigračným úradníkom do cestovného dokladu na hraničnom prechode v tzv. vstupnom povolení spoločne s uvedením dĺžky jeho platnosti, ktorá sa počíta odo dňa nasledujúceho od dátumu vstupu. Občania SR sa môžu zdržiavať na území Japonska bez víz po dobu 90 dní.

Krátkodobý pobyt do 90 dní je určený na turistiku, športové aktivity, návštevu príbuzných, priateľov, rekonvalescenciu, amatérsku účasť na atletických podujatiach alebo iných súťažiach, služobné cesty a pod. Táto kategória sa nevzťahuje na podnikanie a zárobkové aktivity. Upozornenie! Upozorňujeme na nevyhnutnosť dôsledného dodržiavania účelu pobytu na území Japonska. V prípadoch klasifikovaných ako „zneužitie účelu víza" alebo „zneužitie bezvízového režimu" nasleduje vyhostenie a zákaz vstupu na územie Japonska na dobu niekoľkých rokov.
Bližšie informácie o klasifikácii pobytov a víz na stránke www.mofa.go.jp, Visa Pre občanov Japonska – viďwww.foreign.gov.sk, Visa information, Condition of Stay in the Territory of the Slovak Republic.