Jarná Sardínia s letenkami z Bratislavy už od 49€

16.Dec 2016 | 17:26
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: európa sardínia alghero taliansko letenky na sardíniu letenky do alghera

Využite nízku cenou leteniek na Sardíniu s ktorou prichádza let.spoločnosť Ryanair a urobte si menší jarný výlet na tento nádherný taliansky ostrov v Stredozemnom mori. Aktuálne si môžte zakúpiť spiatočné letenky z Bratislavy do Alghera na Sardínii už od 49€. Letenky sú dostupné v obmedzenom množstve s odletom koncom marca a návratom v prvej polovici apríla 2017. V cene letenky je príručná batožina do 10kg. V prípade, že by ste chceli cestovať s väčšou batožinou, napríklad kufrom o váhe do 15kg, tak poplatok za túto batožinu je 34€. Za batožinu o váhe 20kg je poplatok 48€.


► Letenky na Sardíniu v termíne 28.3. - 11.4. 2017.

► Ubytovanie v Alghere už od 18€ na osobu a noc.


Vyhľadať a rezervovať letenky

Vyhľadať a rezervovať ubytovanie


Ako sme dovolenkovali na Sardínii za 15€?

Louise s Davidom mi hovorili, že turisti začínajú chodiť v apríli a od mája sezóna fičí v plnom prúde až do októbra. My sme boli vo februári a bolo 10 – 20 stupňov, rýchlo sa to striedalo. Keďže bolo v Bratislave vtedy -5 stupňov a snežilo, bola to super zmena. Chodili sme v jarno-jesenných bundách a boli sme úplne oki. Je pravda, že kúpať sme sa nekúpali – Sardínia nie je v Ázii, či v Indickom oceáne, ale v Európe. Vo všeobecnosti je na nej v zime približne o 15 stupňov viac ako u nás. Vraj je to obľúbená destinácia na Silvestra – je to blízko a teploty sú okolo 10 – 15 stupňov.

Sumár sumárum, myslím, že na výlet na Sardíniu sa dá ísť celoročne. Ak sa chcete aj kúpať, tak od mája do októbra.

Tipy a triky o Sardínii a'la čo vám v bedekri nepovedia

  • určite sa oplatí požičať si auto. My sme si objednali na www.billiger-mietwagen.de, nemeckej stránke, ktorá združuje ponuky viacerých veľkých požičovní áut na svete. Takto máte istotu, že ide o veľkú sieť a viete to booknuť online. My sme mali Smart FourFour, vyšiel nás necelých 20€ na deň, a to sme ešte brali drahšie auto, pretože sme nechceli platiť spoluúčasť, ak by sme auto náhodou niekde ťukli.
  • asi viete, že Taliani mávajú poobede siestu a obchody a hlavne reštaurácie nie sú otvorené. No tak na Sardínii to platí dvojnásobne! Reštaurácie neotvoria pred siedmou večer, respektíve ak sú otvorené, iba vám nalejú. My sme behali po meste asi 2 hodiny, hľadali sme niečo, kde by sme sa o 16:00 mohli najesť. Keď sme našli reštauráciu, ktorá bola otvorená a spýtali sa, či varia, iba na nás neveriacky pozreli a odpovedali niečo na štýl“jasné, že nie, veď je poobedie, preboha!"
  • Sardínia je brutálne hornatá a mestá sa nachádzajú v dolinách medzi takýmito pohoriami, aj preto často nie sú na pobreží pláže, ale skaly. Keď si budete vyberať ubytko, nepýtajte sa, ako ďaleko je ubytko od vody, ale od pláže!
  • Takisto sa vždy pýtajte, či je pláž skalnatá, kamenistá alebo piesková, pretože Sardínia má všetky
  • Takmer žiadne hotely nie sú postavené priamo na pláži, ale cez cestu. Na pláž sa takisto často ide cez lesík, vtedy sú hotely ešte pred týmto lesíkom


Viac užitočných tipov a rád o Sardínii si môžete prečítať na blogu Janky Schweighoferovej v článku Ako sme dovolenkovali na Sardínii za 15€.