JUHOAFRICKÁ REPUBLIKA: Kapské mesto z Viedne s letenkami od 489€

11.Feb 2022 | 09:50
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: južná afrika kapské mesto letenky do kapského mesta letenky do afriky afrika

Kapské mesto alebo aj "európske" mesto Afriky. Pýši sa prívlastkami ako najromantickejšie a najnavštevovanejšie. Ťažko si vybrať, čo je najväčším lákadlom pobrežného mesta a jeho okolia. Sami si vyberte medzi Mysom dobrej nádeje a Stolovou Horou, súčasťou národného parku Cape Peninsula.

K ceste do Kapského mesta môžete využiť aktuálnu ponuku od let. spoločnosti Ethiopian Airlines s možnosťou zakúpiť si spiatočné letenky z Viedne už od 489€. Každý cestujúci (okrem infantov) má nárok na jeden kus príručnej batožiny s rozmermi 55x40x23 cm a maximálnou hmotnosťou 7kg, ďalej na jeden kus príručnej batožiny s rozmermi 40x30x20 cm a maximálnou hmotnosťou 5kg. Každý cestujúci (okrem infantov) má nárok na 2 ks podpalubnej batožiny, pričom maximálna váha batožiny je 46kg.

Letenky do Kapského mesta sú dostupné pre cesty v termínoch od marca do decembra 2022.


► Letenky napríklad v termíne 11-20 marec 2022.


KALENDÁR TERMÍNOV Viedeň - KAPSKÉ MESTO 489€

ZobraziŤ UBYTOVANIE v Kapskom Meste

Podmienky vstupu do Juhoafrickej republiky

Každý cestujúci, ktorý vstupuje do Juhoafrickej republiky, musí predložiť negatívny PCR test na COVID-19 nie starší ako 72 hodín, ktorý musí byť vykonaný certifikovaným zariadením a musí byť v anglickom jazyku. V prípade nesplnenia tejto podmienky, bude musieť podstúpiť povinnú karanténu v štátnom zariadení na vlastné náklady. Pri vstupe do krajiny bude každý podrobený skríningu meraním telesnej teploty a príznakov ochorenia na COVID-19.

V prípade pozitívnych symptómov bude cestujúci umiestnený do povinnej štátnej karantény až do negatívneho výsledku testu.

Občania SR musia pri ceste do Juhoafrickej republiky za účelom obchodnej/služobnej cesty požiadať o víza na veľvyslanectve Juhoafrickej republiky vo Viedni a následne po ich získaní, zaslať žiadosť o schválenie vstupu na územie Juhoafrickej republiky na adresu: [email protected]. Táto žiadosť musí obsahovať: kópiu pasu spolu s udeleným vízom; doklad/pozvanie potvrdzujúci obchodnú aktivitu v Juhoafrickej republike; itinerár cesty a doklad o ubytovaní v Juhoafrickej republike.


Cestovanie v rámci krajiny

Cestovanie v rámci krajiny je povolené.


Podmienky tranzitu a odchodu

Od 1. októbra 2020 boli obnovené medzinárodné komerčné lety. Pre prílet a odlet zahraničných cestujúcich bude otvorených 5 letísk, a to OR Tambo (Johannesburg), Cape Town International (Kapské Mesto), King Shaka International Airport (Durban), Kruger Mpmulanga a Lanseria (Johannesburg). Cudzí štátni príslušníci v Juhoafrickej republike, ktorým vypršala platnosť víza a povolení, môžu v krajine legálne zostať do 30. septembra 2021 bez toho, aby boli pri odchode vyhlásení za nežiaducich.

Upozornenie pre leteckú prepravu

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Pretórii odporúča občanom SR, cestujúcim z a do Juhofrickej republiky, aby sledovali oznamy leteckých spoločností, pretože je predpoklad, že kvôli výskytu novej mutácie COVID-19 v Juhofrickej republiky budú postupne prijímať podobné opatrenia.


Opatrenia v krajine

Od 1. októbra 2021 prešla krajina do 1. stupňa (z 5), čo znamená ďalšie uvoľnenie opatrení. Zákaz vychádzania od 24.00 do 4.00 hod, predaj alkoholu do 23.00 hod každý deň, povolenie na zhromažďovanie s kapacitou do 750 ľudí v interiéri a 2000 ľudí v exteriéri.

Zdroj: mzv.skJAR - Kapské mesto z Viedne s letenkami od 489 eur