Juhoamerický Ekvádor z Viedne už od 549€

15.Máj 2016 | 20:15
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: Južná Amerika ekvádor Guayaquil

Od Amazonského pralesa cez zasnežené Andy až po vody pacifického oceánu. Krajina pôvodných indiánov či mestikov. Ak je vo vašom cestovateľskom hľadáčiku Ekvádor, tak by vás mohla zaujímať ponuka leteniek od let.spoločností AirBerlin a American Airlines. Aktuálne si môžete zakúpiť spiatočné letenky z Viedne do Guayaquil už od 549€. V cene letenky je jedna príručná batožina a 2x zapísaná batožina do podpalubia o hmotnosti max. 23kg. Letenky sú dostupné v rôznych termínoch od konca júna 2016 do januára 2017.


► Letenky napríklad v termíne 7-20 septembra 2016.

► Ubytovanie v Guayaquil už od 5€ na osobu a noc.


Vyhľadať a rezervovať letenky

Vyhľadať a rezervovať ubytovanie


Podmienky vstupu do Ekvádoru

Na cestu do krajiny postačuje slovenským občanom platný cestovný pas. Bezvízový vstup sa týka turistických, obchodných a služobných ciest, ktorých dĺžka v jednom polroku neprekročí 90 dní.

Zdravotná starostlivosť

Cestovateľom sa odporúča očkovanie proti žltej zimnici, na pobreží a v amazonskej oblasti je vhodná prevencia proti malárii. Očkovanie proti žltej zimnici je podmienkou pri vstupe do susedských krajín (pri vycestovaní z Ekvádoru).

Bezpečnostná situácia a bezpečnostné opatrenia

Ekvádor je rozvojová krajina ležiaca na rovníku s nedostatočne vybudovanou infraštruktúrou. Turistické zóny sú relatívne bezpečné, avšak neodporúča sa navštevovať odľahlé a osamotené miesta, nosiť cenné predmety a veľké množstvo peňazí. Návštevníci by nemali pri sebe nosiť originály dokladov, ale iba ich fotokópie. Letiská sú vybavené najmodernejšou technikou na odhaľovanie omamných a psychotropných látok. Platí zásada, že každý je osobne zodpovedný za svoju batožinu. Postihy za pašovanie drog sú prísne.