Juhoamerický Paraguaj s odletom z Prahy od 469€

11.Dec 2018 | 09:00
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: ASUNCIÓN PARAGUAJ Južná Amerika letenky do paraguaja letenky do asuncion letisko praha air france klm

Navštívte zatiaľ pomerne málo turizmom poznačenú krajinu. Paraguaj má síce so svojim rozvinutým susedom Uruguajom spoločného veľmi málo, no vďaka jeho vnútrozemskej polohe v srdci Južnej Ameriky bude o dobrodružstvo postarané, či sa vyberiete na návštevu národných parkov plných exotických zvierat, medzi ktorými nechýbajú ani pumy, do ďaždového pralesa alebo za majestátnymi vodopádmi Iguazu.

V aktuálnej ponuke od let.spoločností AirFrance/KLM a Gol Air Transport si môžete zakúpiť spiatočné letenky z Prahy do Asuncionu už od 469€. V cene spiatočnej letenky JE LEN JEDNA PRÍRUČNÁ BATOŽINA o váhe do 10kg o rozmeroch 55cm x 35cm x 23cm a jedna menšia príručná batožina s rozmermi max. 40cm x 30cm x 15cm a váhou do 2kg.

Letenky z Prahy do Asuncion sú dostupné pre cesty v termínoch od januára do marca 2019.


► Letenky napríklad v termíne 6-18 február 2019.

► Ubytovanie v Paraguaji už od 8€ na osobu a noc.


Kalendár termínov Praha - Asuncion 469€

VYHĽADAŤ A REZERVOVAŤ UBYTOVANIE

Podmienky vstupu do Paraguaja

Na vstup do krajiny platí bezvízový styk, pričom doba pobytu nesmie presiahnuť 90 dní. Podmienkou je cestovný pas s platnosťou najmenej 6 mesiacov po vstupe do krajiny. Pri odchode z krajiny colníci účtujú letiskový poplatok vo výške 35 USD.


Klimatické podmienky

Paraguaj na severe a severozápade hraničí s Bolíviou, na juhu a východe s Argentínou, na severovýchode a východe s Brazíliou. Podnebie je subtropické; priemerná letná teplota (december až marec) je 30 °C, zimná teplota (júl až september) je 14°C. Obdobie dažďov býva v mesiacoch január a október, najsuchšie mesiace sú máj až august. Východná časť krajiny má vlhké podnebie, smerom na západ je podnebie čoraz suchšie. Časový posun: o 5 hod. menej ako stredoeurópsky čas (pri letnom európskom čase) a 6 hod. menej ako stredoeurópsky čas (pri zimnom európskom čase) – 4 hod. GMT.

V novembri 2009 v krajine zaregistrovali epidémiu dengue (v oblasti Alto Paraná a v centrálnej oblasti krajiny). Preto turisti navštevujúci oblasť vodopádov Iguazú v blízkosti hraníc s Argentínou a Brazíliou by mali prijať všetky opatrenia, aby sa vyhli uštipnutiu hmyzu (repelenty, vhodné oblečenie zakrývajúce telo). Proti dengue neexistuje možnosť preventívnej vakcíny, len zodpovedný prístup samotného turistu.

Ojedinele sa môžu vyskytnúť choroby typu Chagas, malária, tuberkulóza, týfus, hepatitída, anquilostomiasis (istý druh črevného parazitu). Odporúčame nechodiť bosí. Odporúča sa očkovanie proti žltej zimnici, tetanu a hepatitíde A a B.Juhoamerický Paraguaj s odletom z Prahy od 469 eur