Juhoamerický Paraguaj s odletom z Prahy od 526€

11.Okt 2018 | 13:00
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: ASUNCIÓN PARAGUAJ Južná Amerika letenky do paraguaja letenky do asuncion letisko praha klm

Navštívte zatiaľ pomerne málo turizmom poznačenú krajinu. Paraguaj má síce so svojim rozvinutým susedom Uruguajom spoločného veľmi málo, no vďaka jeho vnútrozemskej polohe v srdci Južnej Ameriky bude o dobrodružstvo postarané, či sa vyberiete na návštevu národných parkov plných exotických zvierat, medzi ktorými nechýbajú ani pumy, do ďaždového pralesa alebo za majestátnymi vodopádmi Iguazu.

V aktuálnej ponuke od let.spoločnosti KLM si môžete zakúpiť spiatočné letenky z Prahy do Asuncionu už od 526€. V cene letenky je LEN jedna príručná batožina. Batožina do podpalubia o hmotnosti max. 23kg je za príplatok. Letenky za túto cenu si môžete vyhľadať a rezervovať priamo cez stránku let.spoločnosti KLM.

Letenky sú dostupné v rôznych termínoch počas od novembra 2018 do mája 2019.


► Letenky napríklad v termíne 15-29 november 2018.

► Ubytovanie v Paraguaji už od 8€ na osobu a noc.


VYHĽADAŤ A REZERVOVAŤ LETENKY

Kalendár termínov Praha - Asuncion

VYHĽADAŤ A REZERVOVAŤ UBYTOVANIE


Podmienky vstupu do Paraguaja

Na vstup do krajiny platí bezvízový styk, pričom doba pobytu nesmie presiahnuť 90 dní. Podmienkou je cestovný pas s platnosťou najmenej 6 mesiacov po vstupe do krajiny. Pri odchode z krajiny colníci účtujú letiskový poplatok vo výške 35 USD.


Klimatické podmienky

Paraguaj na severe a severozápade hraničí s Bolíviou, na juhu a východe s Argentínou, na severovýchode a východe s Brazíliou. Podnebie je subtropické; priemerná letná teplota (december až marec) je 30 °C, zimná teplota (júl až september) je 14°C. Obdobie dažďov býva v mesiacoch január a október, najsuchšie mesiace sú máj až august. Východná časť krajiny má vlhké podnebie, smerom na západ je podnebie čoraz suchšie. Časový posun: o 5 hod. menej ako stredoeurópsky čas (pri letnom európskom čase) a 6 hod. menej ako stredoeurópsky čas (pri zimnom európskom čase) – 4 hod. GMT.

V novembri 2009 v krajine zaregistrovali epidémiu dengue (v oblasti Alto Paraná a v centrálnej oblasti krajiny). Preto turisti navštevujúci oblasť vodopádov Iguazú v blízkosti hraníc s Argentínou a Brazíliou by mali prijať všetky opatrenia, aby sa vyhli uštipnutiu hmyzu (repelenty, vhodné oblečenie zakrývajúce telo). Proti dengue neexistuje možnosť preventívnej vakcíny, len zodpovedný prístup samotného turistu.

Ojedinele sa môžu vyskytnúť choroby typu Chagas, malária, tuberkulóza, týfus, hepatitída, anquilostomiasis (istý druh črevného parazitu). Odporúčame nechodiť bosí. Odporúča sa očkovanie proti žltej zimnici, tetanu a hepatitíde A a B.Juhoamerický Paraguaj s odletom z Prahy od 526 eur