Juhoamerický Paraguaj s odletom z Viedne od 497€

25.Jan 2018 | 21:13
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: ASUNCIÓN PARAGUAJ Južná Amerika letenky do paraguaja letenky do asuncion letisko viedeň klm

Ak zvažujete cestu do Južnej Ameriky a ešte ste sa nerozhodli kam, tak by Vás mohol zaujať tento tip na momentálne výhodné letenky do Paraguaja. V aktuálnej ponuke od let.spoločností AirFrance/KLM a Gol Air Transport si môžete zakúpiť spiatočné letenky z Viedne do Asuncionu už od 497€. V cene letenky je príručná batožina a jedna batožina do podpalubia o hmotnosti max. 23kg. Letenky za túto cenu si môžete vyhľadať a rezervovať priamo cez stránku let.spoločnosti KLM.

Letenky sú dostupné v rôznych termínoch počas mesiaca apríl a máj 2018.


► Letenky napríklad v termíne 5-16 apríl 2018.

► Ubytovanie v Paraguaji už od 8€ na osobu a noc.


Vyhľadať a rezervovať letenky

Vyhľadať a rezervovať ubytovanie


Podmienky vstupu do Paraguaja

Na vstup do krajiny platí bezvízový styk, pričom doba pobytu nesmie presiahnuť 90 dní. Podmienkou je cestovný pas s platnosťou najmenej 6 mesiacov po vstupe do krajiny. Pri odchode z krajiny colníci účtujú letiskový poplatok vo výške 35 USD.


Klimatické podmienky

Paraguaj na severe a severozápade hraničí s Bolíviou, na juhu a východe s Argentínou, na severovýchode a východe s Brazíliou. Podnebie je subtropické; priemerná letná teplota (december až marec) je 30 °C, zimná teplota (júl až september) je 14°C. Obdobie dažďov býva v mesiacoch január a október, najsuchšie mesiace sú máj až august. Východná časť krajiny má vlhké podnebie, smerom na západ je podnebie čoraz suchšie. Časový posun: o 5 hod. menej ako stredoeurópsky čas (pri letnom európskom čase) a 6 hod. menej ako stredoeurópsky čas (pri zimnom európskom čase) – 4 hod. GMT.

V novembri 2009 v krajine zaregistrovali epidémiu dengue (v oblasti Alto Paraná a v centrálnej oblasti krajiny). Preto turisti navštevujúci oblasť vodopádov Iguazú v blízkosti hraníc s Argentínou a Brazíliou by mali prijať všetky opatrenia, aby sa vyhli uštipnutiu hmyzu (repelenty, vhodné oblečenie zakrývajúce telo). Proti dengue neexistuje možnosť preventívnej vakcíny, len zodpovedný prístup samotného turistu.

Ojedinele sa môžu vyskytnúť choroby typu Chagas, malária, tuberkulóza, týfus, hepatitída, anquilostomiasis (istý druh črevného parazitu). Odporúčame nechodiť bosí. Odporúča sa očkovanie proti žltej zimnici, tetanu a hepatitíde A a B.Juhoamerický Paraguaj s odletom z Viedne od 497 eur