JUHOAMERICKÝ PARAGUAJ Z VIEDNE OD 569€

09.Sep 2015 | 22:52
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: Južná Amerika ASUNCIÓN PARAGUAJ letenky do paraguaja letenky do asuncion letisko viedeň klm

Ak zvažujete cestu do Južnej Ameriky a ešte ste sa nerozhodli kam, tak by Vás mohol zaujať tento tip na momentálne výhodné letenky do Paraguaja. Aktuálna ponuka spiatočných leteniek let.spoločností AirFrance/KLM a Gol/Varig Airlines z Viedne do Asuncionu v Paraguaji už od 569€. Letenky za túto cenu sú dostupné v rôznych termínoch počas mesiaca november a december 2015.

► Letenky napríklad v termíne 12-26 november 2015.

► Ubytovanie v Paraguaji už od 8€ na osobu a noc.

Vyhľadať a rezervovať letenky

Vyhľadať a rezervovať ubytovanie


Podmienky vstupu do Paraguaja

Na vstup do krajiny platí bezvízový styk, pričom doba pobytu nesmie presiahnuť 90 dní. Podmienkou je cestovný pas s platnosťou najmenej 6 mesiacov po vstupe do krajiny. Pri odchode z krajiny colníci účtujú letiskový poplatok vo výške 35 USD.


Klimatické podmienky

Paraguaj na severe a severozápade hraničí s Bolíviou, na juhu a východe s Argentínou, na severovýchode a východe s Brazíliou. Podnebie je subtropické; priemerná letná teplota (december až marec) je 30 °C, zimná teplota (júl až september) je 14°C. Obdobie dažďov býva v mesiacoch január a október, najsuchšie mesiace sú máj až august. Východná časť krajiny má vlhké podnebie, smerom na západ je podnebie čoraz suchšie. Časový posun: o 5 hod. menej ako stredoeurópsky čas (pri letnom európskom čase) a 6 hod. menej ako stredoeurópsky čas (pri zimnom európskom čase) – 4 hod. GMT.


V novembri 2009 v krajine zaregistrovali epidémiu dengue (v oblasti Alto Paraná a v centrálnej oblasti krajiny). Preto turisti navštevujúci oblasť vodopádov Iguazú v blízkosti hraníc s Argentínou a Brazíliou by mali prijať všetky opatrenia, aby sa vyhli uštipnutiu hmyzu (repelenty, vhodné oblečenie zakrývajúce telo). Proti dengue neexistuje možnosť preventívnej vakcíny, len zodpovedný prístup samotného turistu.


Ojedinele sa môžu vyskytnúť choroby typu Chagas, malária, tuberkulóza, týfus, hepatitída, anquilostomiasis (istý druh črevného parazitu). Odporúčame nechodiť bosí. Odporúča sa očkovanie proti žltej zimnici, tetanu a hepatitíde A a B.