KANADA: Toronto z Budapešti s letenkami od 399€

13.Sep 2022 | 09:00
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: toronto lot letenky do toronta letenky do kanady kanada Severná Amerika letisko budapešť

Keď sa povie Toronto, skôr sa nám vybavia vyše sto kilometrov vzdialené Niagarské vodopády, než nejaká dominanta mesta. Má Toronto vôbec nejakú? Pre niekoho to môže byť takmer 554 metrov vysoká veža CN, pre iného Hokejová sieň slávy. Tak či onak, v meste, ležiacom na brehu Ontarijského jazera, je atrakcií viac ako dosť.

V aktuálnej ponuke let. spoločností British Airways a American Airlines si môžete zakúpiť spiatočné letenky z Budapešti do Toronta už od 399€. Každý cestujúci (okrem infantov) má nárok na jeden kus príručnej batožiny s rozmermi 56x45x25 cm a maximálnou hmotnosťou 10kg, ďalej na jeden kus príručnej batožiny s rozmermi 40x30x15 cm a maximálnou hmotnosťou 3kg. Zapísaná batožina do podpalubia s hmotnosťou max. 23kg je za dodatočný poplatok.

Letenky do Toronta sú dostupné pre cesty v rôznych termínoch od februára do mája 2023.


► Letenky napríklad v termíne 7-14 február 2023.


KALENDÁR TERMÍNOV Budapešť - TORONTO OD 399€

VYHĽADAŤ UBYTOVANIE V TORONTE

Podmienky vstupu do Kanady

Kanadská vláda predĺžila termín dokedy umožní príslušníkom tretích krajín bez trvalého pobytu v Kanade, ktorí sú nezaočkovaní, alebo iba čiastočne zaočkovaní vakcínou proti COVID-19 opustiť územie Kanady do 31. augusta 2022. Takíto cestujúci sa budú musieť pri nástupe do lietadla preukázať negatívnym molekulárnym testom. Po tomto termíne nebude umožnené nezaočkovaným, alebo iba čiastočne očkovaným cestujúcim nastúpiť do lietadla. Viac informácií.

Veľvyslanectvo SR v Kanade upozorňuje, že konečné rozhodnutie o umožnení alebo zákaze vstupu na územie Kanady, ako aj o nariadení karantény je v plnej kompetencii kanadského imigračného úradníka priamo na vstupe do Kanady.


Vyžaduje sa registrácia pred vstupom?


Aké sú podmienky pre cestujúcich zo Slovenska?

Kanada od 7. septembra 2021 povoľuje vstup na svoje územie pre plne zaočkovaných cestujúcich z tretích krajín, pričom od poslednej dávky uplynulo najmenej 14 dní. Cudzí štátni príslušníci, ktorí nespĺňajú podmienky plne zaočkovaného majú povolenie vstupu len za špecifických okolností:

Urobte si test, či ste oprávnený na vstup na územie Kanady.

Od 28. februára uvoľňuje Kanada niektoré opatrenia pre plne zaočkovaných cestujúcich pri vstupe na územie Kanady.

Plne zaočkovaní cestujúci už nemusia ihneď po prílete na územie Kanady povinne absolvovať test na COVID-19, ale budú podliehať iba náhodnému výberu. Takto vybraní cestujúci nebudú musieť ísť do karantény počas čakania na výsledok testu.

Deti, ktoré majú menej ako 12 rokov, a ktoré cestujú s plne zaočkovanými dospelými, budú vyňaté z karantény bez akýchkoľvek predpísaných podmienok obmedzujúcich ich aktivity. To znamená, že napríklad už nemusia čakať v karanténe 14 dní pred nástupom do školy, tábora alebo škôlky.

Od nezaočkovaných cestujúcich (kanadských občanov, občanov tretích krajín s trvalým pobytom v Kanade a iných cestujúcich s právom vstúpiť na územie Kanady) sa bude naďalej vyžadovať testovanie pri príchode, na 8. deň a 14-dňová karanténa.

Nezaočkovaným, alebo iba čiastočne zaočkovaným cudzím štátnym príslušníkom nebude povolený vstup do Kanady, pokiaľ nesplnia jednu z mála výnimiek.

Po 15. januári 2022 majú všetci nezaočkovaní alebo čiastočne zaočkovaní cudzinci vstup do Kanady zakázaný.

Od 1. apríla 2022 nemusia cestujúci pred príchodom do Kanady absolvovať test PCR/molekulárny test, ani antigénový test na COVID-19. Náhodné testovanie cestujúcich na hraniciach do Kanady zostáva naďalej v platnosti. Náhodne vybraní cestujúci však nebudú musieť absolvovať domácu karanténu.

Od 25. apríla 2022 nie je potrebné pre plne zaočkovaných cestujúcich pred príchodom do Kanady preukazovať sa 14 – dňovým karanténnym plánom.

Podmienky vstupu:

 • Cestujúci je plne zaočkovaný Kanadou akceptovanými vakcínami minimálne 14 dní pred vstupom do Kanady:
 • cestujúci má platnú eTA (Electronic Travel Authorisation); Nezaočkovaní cestujúci s právom vstúpiť na územie Kanady sa musia preukázať 14-denným karanténnym plánom a musia sa taktiež preukázať negatívnym COVID-19 testom pred nástupom do lietadla. Deti do 5 rokov veku sa nemusia preukazovať testom na COVID-19.
 • cestujúci nemá symptómy COVID-19;
 • potvrdenie o vakcinácii musí cestujúci pred cestou nahrať do aplikácie ArriveCAN;
 • potvrdenie o vakcinácii musí byť vystavené v anglickom alebo francúzskom jazyku, prípadne preložené do jedného z uvedených jazykov a úradne overené;
 • cestujúci je po prílete na územie Kanady povinný na vyzvanie kanadského úradníka:
  • preukázať sa údajmi z aplikácie ArriveCAN,
  • preukázať sa potvrdením o vakcinácii (aj papierovou formou);
  • podrobiť sa testu na COVID-19


Aké dokumenty sa vyžadujú pri vstupe? Resp. pri nástupe do lietadla.

 • cestujúci sa pri prílete musí preukázať negatívnym výsledkom molekulárneho (PCR) testu COVID-19 nie starším ako 72 hodín. Antigénové testy nie sú akceptované!
 • potvrdenie o vakcinácii musí cestujúci pred cestou nahrať do aplikácie ArriveCAN;
 • potvrdenie o vakcinácii musí byť vystavené v anglickom alebo francúzskom jazyku, prípadne preložené do jedného z uvedených jazykov a úradne overené;
 • všetci cestujúci bez ohľadu na to či sú, alebo nie sú očkovaní, sú povinní preukázať sa 14- dňovým karanténnym plánom;

Zdroj: mzv.skToronto z Budapešti s letenkami od 399 eur