Karibik - Guadeloupe z Budapešti od 449€ aj počas Vianoc a Nového roku

02.Sep 2016 | 09:53
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: karibik pointe a pitre GUADELOUPE

Spoznajte karibský ostrov Guadeloupe a okúste karibský životný štýl a uvoľnenosť ostrova. V ponuke sú cenovo výhodné lety na tento karibský ostrov, ktorý ponúka celoročne vysoké tropické teploty. Zaujímavé je, že ostrov aj napriek svojej polohe patrí Francúzsku a tým pádom je súčasťou Európskej Únie.To samozrejme znamená, že na ňommôžete platiť eurom a nepotrebujete žiadne víza. Ostrov je svojimi bielymi plážamia čistou tyrkysovou vodou ideálne miesto na strávenie príjemnej dovolenky v bezpečnom prostredí.

V akciovej ponuke od let.spoločnosti Air France si môžete zakúpiť spiatočné letenky na Guadeloupe a to z Budapešti do Poite a Pitre už od 449€. V cene letenky je odbavená batožina do podpalubia o hmotnosti max. 23kg. Letenky za túto cenu sú dostupné od septembra 2016 do marca 2017.

V Paríži je potrebné sa premiestniť z letiska Charles de Gaulle (linka z/do Budapešti) na letisko Orly (linka z/do Karibiku). K presunu medzi zmieňovanými letiskami môžte využiť bezplatný (transfér je v cene letenky) autobus AirFrance – linka 3.


► Letenky napríklad v termíne 21.12. 2016 - 11.1.2017.

► Ubytovanie na Guadeloupe už od 20€ na osobu a noc.Vyhľadať a rezervovať letenky

Vyhľadať a rezervovať ubytovaniePodmienky vstupu na Guadeloupe

Občania EÚ potrebujú mať pri vstupe na Guadeloupe platný cestovný pas.


Podnebie na Guadeloupe

Podnebie na Guadeloupe je mierne tropické, strieda sa obdobie dažďov a sucha. Teplota je mierne tropická, často vejú vlhké morské pasáty. Priemerná teplota je medzi 24°C v o februári až do 27°C v auguste. More má teplotu medzi 25°C a 28°C, vlhkosť medzi 77% a 85%. Dve sezóny: od februára do júna je obdobie sucha. Obdobie dažďov – od júla do januára. Prudké dažde a možnosť tvorby cyklónov v tejto oblasti je od septembra do októbra.

Soufrière - aktívny stratovulkán nachádzajúci sa na západnej polovici ostrova Guadeloupe