KARIBIK – MARTINIK A GUADELOUPE OD 548€ – DOMINIKA A SV. LUCIA OD 588€

11.Jan 2016 | 18:00
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: karibik dominika GUADELOUPE MARTINIK SV. LUCIA

Každá cena leteniek do Karibiku za menej ako 500€ z našich končín sa dá považovať za vynikajúcu. Hlavne keď máme možnosť navštíviť niektorý z menších ostrov a v našom prípade nie jeden ale rovno štyri tieto ostrovy a to Guadaloupe, Martinik, Dominika a Sv. Lucia. K ceste do Karibiku využijeme aktuálnu ponuku kombinovaných spiatočných leteniek z Budapešti do Poite a Pitre na Guadeloupe a s návratom z Fort-de-France na Martiniku do Budapešti s let.spoločnosťou Air France za 469€. Na dopravu medzi jednotlivými ostrovmi trajektovú spoločnosť L´Express Des Iles. Letenky sú dostupné v rôznych termínoch od februára do júla 2016. V Paríži je potrebné sa premiestniť z letiska Charles de Gaulle (linka z/do Budapešti) na letisko Orly (linka z/do Karibiku).

 

► Letenky napríklad v termíne 14-26 apríl 2016.

 

Vyhľadať a rezervovať letenky

Vyhľadať a rezervovať ubytovanie


Ako si takúto cestu poskladať a ako cestovať medzi ostrovmi

K ceste do Karibiku využijeme aktuálnu ponuku kombinovaných spiatočných leteniek z Budapešti do Poite a Pitre na Guadeloupe a s návratom z Fort-de-France na Martiniku do Budapešti s let.spoločnosťou Air France za 469€. Sú dve možnosti ako sa prepraviť medzi ostrovmi. Teda ak nerátam, že by to chcel niekto preplávať. Prvou možnosťou je letecká preprava. Cena jednosmernej letenky z Guadaloupe na Martinik je niečo cez 100€ za 40 minutový let. Druhou a pre nás najzaujímavejšou možnosťou je využiť trajekt spoločnosti L´Express Des Iles, ktorý premáva medzi jednotlivými ostrovmi. Teraz sa pozrieme aké možnosti sa nám ponúkajú.


Guadaloupe a Martinik od 548€

Táto možnosť je z pohľadu cestovania najjednoduchšia a umožní nám navštíviť tieto dva zmieňované ostrovy. Prvé, čo budeme musieť urobiť je rezervovať si letenky z Budapešti do Poite a Pitre na Guadeloupe a s návratom z Fort-de-France na Martiniku do Budapešti už od 469€. Termíny zvolíme podľa toho, ako dlho sa budeme chcieť zdržať celkovo v Karibiku. Druhou vecou, ktorú budeme musieť urobiť, je rezervovať si trajekt z Guadaloupe na Martinik so spoločnosťou L´Express Des Iles za cenu už od 79€. Dátum plavby si zvolíme podľa toho ako dlho sa budeme chcieť zdržať na tom-ktorom ostrove. Celkovo nás takáto cesta s návštevou dvoch ostrovov bude stáť 548€.


Guadaloupe alebo Martinik + Dominika alebo Sv. Lucia od 588€.

Už ako z nadpisu vyplýva, táto možnosť nám umožní návštevu dvoch ostrovov. V tejto cenovej relácii sú možné tieto kombinácie ostrovov:

  • ● Guadaloupe + Dominika
  • ● Martinik + Dominika
  • ● Martinik + Sv. Lucia


K naplánovaniu takejto cesty využije náš predchádzajúci tip na letenky z Budapešti na Martinik alebo Guadaloupe za 469€. K tomu si už len rezervujeme spiatočný lístok na trajekt podľa zvolenej kombinácie ostrovov. Cena spiatočného lístka z Guadaloupe alebo z Martiniku na Dominiku či Sv. Luciu je 119€.


Guadaloupe, Martinik a Dominika od 627€.

Prvý krok je rovnaký ako v prvom tipe. Najprv si rezervujeme letenky z Budapešti. Termíny si opäť zvolíme podľa toho, ako dlho sa budeme chcieť zdržať celkovo v Karibiku. Ďalej si rezervujeme lístky na trajekt a to najprv Z Guadapoupe do Roseau na Dominika a potom z Dominiky na Martinik. Cena za každý trajekt je 79€, takže spolu zaplatíme za tieto dve plavby trajektom 158€.


Guadaloupe, Martinik a Sv. Lucia od 667€.

Postup rovnaký ako v prvom prípade. Rezervujeme si letenky z Budapešti, k tomu trajekt z Guadapoupe na Martinik. Po návšteve týchto dvoch ostrovoch si ešte “odskočíme” na návštevu Sv. Lucie. K tomu si budeme musieť zakúpiť spiatočný lístok na trajekt z Martiniku do Castries na Sv. Lucii za 119€. Po návrate na Martinik odlietame do Budapešti. Celá cesta nás bude stáť 667€, čo je necelých 230€ na destináciu.


Guadaloupe, Martinik, Dominika a Sv. Lucia od 746€.

Táto trasa a kombinácia je vlastne tip č.2  a to Guadaloupe, Martinik a Dominika za 627€. K tomu si už len budeme musieť zakúpiť spiatočný lístok na trajekt z Martiniku do Castries na Sv. Lucii za 119€. Po návrate na Martinik odlietame do Budapešti. Celková cena za cestu po týchto štyroch ostrovoch je 746€, čo je približne 187€ za jednu destináciu v Karibiku.


Podmienky vstupu

Občania EÚ potrebujú mať pri vstupe na Guadeloupe, Martinik, Dominiku a Sv. Luciu platný cestovný pas.


Podnebie

Podnebie na Guadeloupe a na Martiniku je mierne tropické, strieda sa obdobie dažďov a sucha. Teplota je mierne tropická, často vejú vlhké morské pasáty. Priemerná teplota je medzi 24°C v o februári až do 27°C v auguste. More má teplotu medzi 25°C a 28°C, vlhkosť medzi 77% a 85%. Dve sezóny: od februára do júna je obdobie sucha. Obdobie dažďov – od júla do januára. Prudké dažde a možnosť tvorby cyklónov v tejto oblasti je od septembra do októbra.