KARIBIK - Ostrov Guadaloupe s letenkami z Viedne od 549€

28.Sep 2022 | 19:30
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: karibik GUADELOUPE letenky do karibiku letisko viedeň letenky na Guadeloupe air france

Exotika, kde nemusíte vybavovať víza a ani výmenu peňazí. Ak k tomu priam ideálne počasie prajúce plážovej dovolenke a biele pláže obmývané tyrkysovou vodou. Navštívte francúzsky zámorsky department Guadeloupe.

K ceste do Karibiku využite ponuku Air France s možnosťou zakúpiť si spiatočné letenky z Viedne do Poite a Pitre na Guadeloupe od 54€. Každý cestujúci (okrem infantov) má nárok na jeden kus príručnej batožiny s rozmermi 55x35x25 cm a maximálnou hmotnosťou 10kg, ďalej na jeden kus príručnej batožiny s rozmermi 40x30x15 cm a maximálnou hmotnosťou 2kg. Zapísaná batožina do podpalubia je za dodatočný poplatok.

Letenky do Karibiku sú dostupné pre cesty v rôznych termínoch od septembra 2022 do februára 2023.


► Letenky napríklad v termíne 18-29 november 2023.


KALENDÁR TERMÍNOV Viedeň - GUADALOUPE 549€

VYHĽADAŤ UBYTOVANIE NA GUADALOUPE
Podmienky vstupu na Martinik a Guadeloupe

Občania EÚ potrebujú mať pri vstupe na Martinik platný cestovný pas.

Francúzsko zrušilo väčšinu obmedzení týkajúcich sa COVID-19, ktoré platia rovnako pre Korziku, ako aj zámorské územia a regióny

Podľa informácií uverejnených na webovej stránke Ministerstva vnútra Francúzska bol zrušený systém zdravotnej kontroly na hraniciach v súlade so zákonom, ktorý ukončil výnimočný stav v krajine vyhlásený v súvislosti s bojom proti epidémii COVID-19.

Od 1. augusta 2022 cestujúci do Francúzska, na Korziku a do zámorských území a regiónov Francúzska nemusia predkladať:

  • vstupné formuláre ani očkovací preukaz ;
  • závažné odôvodnenie svojej cesty ;
  • čestné vyhlásenie o bezinfekčnosti a záväzok podrobiť sa antigénnemu testu alebo biologickému vyšetreniu.

V platnosti naďalej zostáva povinnosť nosiť rúško v nemocniciach, zdravotníckych zariadeniach, domovoch dôchodcov a zariadení pre osoby so zdravotným postihnutím. Odporúča sa nosiť rúško vo verejnej doprave.

Všetky podmienky sú aktualizované na stránke francúzskeho úradu vlády.

Cestujúcim naďalej odporúčame, aby si pred cestou do Francúzska preverili podmienky cestovania s prepravnou spoločnosťou (letecký, železničný, cestný prepravca), ktorý napriek zmierneným podmienkam vstupu do krajiny môže vyžadovať napr. očkovací preukaz.


Podnebie na Guadeloupe a na Martiniku

Podnebie na Guadeloupe je mierne tropické, strieda sa obdobie dažďov a sucha. Teplota je mierne tropická, často vejú vlhké morské pasáty. Priemerná teplota je medzi 24°C v o februári až do 27°C v auguste. More má teplotu medzi 25°C a 28°C, vlhkosť medzi 77% a 85%.

Dve sezóny: od februára do júna je obdobie sucha. Obdobie dažďov je v období od júla do januára. Prudké dažde a možnosť tvorby cyklónov v tejto oblasti je od septembra do októbra.KARIBIK - Guadaloupe s letenkami z Viedne od 549 eur