Karibský okruh - Miami, Havana a Cancun v rámci jednej cesty z Viedne od 585€

22.Sep 2016 | 19:49
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: karibik miami havana cancun letenky do karibiku

(Aktualizované 15.10.2016) Florida patrí medzi najslnečnejšie štáty USA a ponúka okrem krásnych pláží a dovolenkovej atmosféry aj viaceré zábavné parky, vodné aktivity či zaujímavé mestá. Medzi tie najznámejšie patria Miami, Key West či Fort Lauderdale. V letovisku Miami stojí za návštevu známa štvrť Little Havana, kde je viditeľný značný kubánsky vplyv či Art-Déco budovy priamo na pláži Miami Beach, ktoré pútajú rôznymi farbami a nezvyčajnými tvarmi.

Počas svojej cesty po karibskej oblasti okúste aj ostrovný životný štýl a uvoľnenosť neopakovateľnej Kuby. Jej poloha robí tento ostrovný štát zaujímavým nielen na typickú dovolenku pri mori, ale môžete tu objavovať národné parky, prírodu a historické centrá miest. Zažite nezabudnuteľné večery s kubánskymi rytmami, miestnym rumom a pri západe slnka si tak môžete vychutnať jedinečnú a neopakovateľnú atmosféru, ktorú tento ostrov bezpochybne ponúka.

Ďalšou destináciou je rovnako obľúbené letovisko, ležiace už na mexickom polostrove Yucatán, ktoré pôsobí ako magnet na dovolenkárov nielen zo Severnej Ameriky, ale pre svoju dostupnosť aj pre dovolenkujúcich zo vzdialenejších kútov sveta. Táto oblasť Karibiku uspokojí aj tých najnáročnejších svojou ponukou vodných aktivít, krásnych pláží, bohatou Mayskou kultúrou a v neposlednom rade nádherným koralovým útesom, ktorý poskytuje obrovské možnosti pre potápanie a šnorchlovanie. Táto kombinovaná ponuka je vhodná hlavne pre tých, ktorí radi spoznajú a zažijú karibský spôsob života, miestne tradície a popri tom si užijú neopakovateľnú dovolenku v rôznych štátoch tejto nádhernej oblasti Karibiku.


Príkladový itinerár cesty

  • 09.1.2017 Viedeň - Miami
  • 13.1.2017 Miami - Havana
  • 19.1.2017 Havana - Cancun
  • 26.1.2017 Cancun - Viedeň


Ako rezervovať letenky

Celá cesta je zložená z troch samostatných rezervácií. Celý trip bude začínať v Miami a cestu ukončíme v mexickom Cancune. Takže prvou bude rezervácia multi-city leteniek v termíne 9.1. - 26.1. 2017 na trase z Viedne do Miami a s návratom z Cancunu do Viedne s let.spoločnosťami Austrian Airlines a Air Canada. Cena takejto multi-city letenky je 395€. V cene letenky je jedna príručná batožina a jedna zapísaná batožina do podpalubia o maximálnej hmotnosti 23kg. Letenky sú dostupné v rôznych termínoch od novembra 2016 do januára 2017. Let z Viedne do Miami je priamy let bez prestupov! Na rezerváciu leteniek použite naše kalendáre termínov a cien:

Viedeň - Miami / Cancun - Viedeň 389€

Vyhľadať ubytovanie v Miami


Druhá rezervácia bude prelet z Miami do kubánskej Havany s let.spoločnosťou American Airlines. Termín tohto letu sme zvolili v našom príkladovom itinerári na 13.1.2017 a cena tejto letenky je 72€. V cene letenky je jedna príručná batožina a jedna zapísaná batožina do podpalubia o maximálnej hmotnosti 23kg. Letenky si môžete vyhľadať a rezervovať priamo na stránke let.spoločnosti American Airlines.

Vyhľadať letenky Miami - Havana

Vyhľadať ubytovanie v Havane


Poslednou rezerváciou, ktorú musíme urobiť aby sme skompletizovali náš trip bude prelet z Havany do Mexického Cancunu s leteckou spoločnosťou InterJet. Termín tohto letu sme zvolili na 19.1.2017 a cena letenky je 130USD čo je cca 118€. V cene letenky je jedna príručná batožina a jedna zapísaná batožina do podpalubia o maximálnej hmotnosti 23kg. Po kratšom pobyte v Cancune sa 26.1.2017 vrátime do Viedne. K ceste z Cancunu do Viedne využijeme letenku z našej prvej rezervácie.

Vyhľadať letenky Havana - Cancun

Vyhľadať ubytovanie v Cancune


Podmienky vstupu do USA

Platný pas a vízum alebo biometrický pas a vytlačené potvrdenie prostredníctvom elektronickej cestovnej autorizácie – ESTA

Bezvízový styk Visa Waiver Program umožňuje cesty občanom SR na územie všetkých 50 štátov Spojených štátov amerických vrátane Portorika a na ostrovy Guam a Americké panenské ostrovy (US Virgin Islands). Na ostatné závislé americké územia sa bezvízový styk s USA nevzťahuje a ostáva i naďalej povinnosť požiadať Veľvyslanectvo USA o udelenie amerického víza.


Podmienky vstupu na Kubu

Platí obojstranný vízový styk.

Občania SR – za účelom turistiky stačí tzv. turistická karta (tarjeta del turista). V SR sa žiada na Veľvyslanectve Kuby v Bratislave. Ak občan SR cestuje z inej krajiny na Kubu odporúčame kontaktovať turistickú agentúru prípadne leteckú spoločnosť, ktoré v mnohých krajinách zabezpečujú tieto karty. Turistická karta platí na 30 dní pobytu. Za iným účelom ako turistika sú potrebné víza, žiadať na Veľvyslanectve Kuby.
Pri vstupe je nevyhnutné preukázať sa platným zdravotným poistením a spiatočnou letenkou.


Podmienky vstupu do Mexika

Pre turistické cesty do 90 dní postačuje platný cestovný pas.