Keňa - Nairobi z Viedne už od 418€

08.Sep 2016 | 12:07
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: afrika keňa nairobi letenky do afriky letenky do kene letenky do nairobi

Vyhľadávaná africká destinácia Keňa, ktorá láka svojou rozmanitou prírodou a plážami na brehoch Indického oceána, je krajinou vhodnou na strávenie aktívnej dovolenky. Spoznajte tak najväčšie mesto Nairobi, ktoré je pulzujúcim centrom Kene. Mesto je sídlom vlády, medzinárodných firiem a organizácii. Za návštevu určite stojí prehliadka centra s koloniálnymi budovami a nákupy na známom trhu Massai či v najväčšom nákupnom centre v krajine. Nairobi je vhodné miesto, kde môžete začať spoznávať túto zaujímavú africkú krajinu. Vydať sa tak môžete do neďalekého národného parku, kde žijú zvieratá vo voľnej prírode a v ich prirodzenom prostredí. Vzdialenejší, ale o to známejší je Serengeti park, kde môžete zažiť nefalšované africké safari. Medzi ďalšie významné mestá patrí Mombasa, ležiaca na brehoch indického oceána, ktorá je vhodným vstupným bodom na neďaleké pláže. Keňa je určite krajina, kde môžete spoznať tento jedinečný africký kontinent.

V aktuálnej promo akcii od let.spoločnosti Swiss Air si môžete zakúpiť spiatočné letenky z Viedne do Nairobi v Keni už od 418€. V cene letenky je zapísaná batožina do podpalubia o hmotnosti max. 23kg. Letenky za túto cenu sú dostupné od októbra 2016 do mája 2017. Letenky si rezervujte priamo cez stránky let.spoločnosti Swiss Air.


► Letenky napríklad v termíne 12-26 október 2016.

► Ubytovanie v Nairobi už od 12€ na osobu a noc.


Vyhľadať a rezervovať letenky

Vyhľadať ubytovanie v Nairobi


Podmienky vstupu do Kene

Krátkodobé turistické vízum je možné získať i pri vstupe do krajiny na hraničnom prechode/letisku.

Potrebné dokumenty:

  • platný cestovný doklad
  • vyplnený formulár
  • spiatočná letenka
  • poplatok 50 USD


Dĺžka platnosti víza je maximálne 90 dní (3 mesiace). Následne je možné jedenkrát krátkodobé vízum predĺžiť. Kenská strana nevyžaduje tranzitné vízum pokiaľ neopustíte tranzitný priestor letiska. Cena tranzitného víza (platné 7 dní) je 20 USD. Pri vstupe do krajiny existuje prihlasovacia povinnosť, ktorú splníte vyplnením príslušného formuláru na hraničnom prechode/letisku.


Deti vstupujúce do krajiny nemusia mať vlastný cestovný doklad. Zápis dieťaťa do pasu je Kenskou republikou akceptované podľa individuálnych právnych úprav štátov vydávajúcich cestovný doklad. Pri predložení žiadosti o vízum do cestovného pasu kde je zapísané dieťa, bude vydané vízum pre jednu osobu plus rodinný príslušník. Poplatok je hradený vo výške predloženia jednej žiadosti o vízum. Vzhľadom na mieste špecifiká však odporúčame individuálne cestovné doklady pre občanov SR/EÚ vstupujúcich na územie Kene. Kenská republika nevyžaduje splnomocnenie od rodičov dieťaťa pri vstupe do krajiny maloletého bez doprovodu rodičov/právnych zástupcov, nakoľko považuje za dostatočnú záruku pokiaľ bolo dieťaťu povolené vycestovať z krajiny trvalého pobytu.


Platnosť cestovného pasu SR minimálne pol roka po ukončení plánovaného pobytu v Kenskej republike je podmienkou. Odporúča sa medzinárodný očkovací preukaz (očkovanie proti žltej zimnici). Pri vstupe do krajine sa nevyžaduje preukázanie finančných prostriedkov na dobu pobytu.