KEŇA - Podmienky vstupu do krajiny

09.Okt 2020 | 11:20
Autor: Dušan
Kategória: Oznamy a upozornenia pred cestou
Značky: keňa

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Nairobi informuje slovenských občanov, že osoby prilietajúce do Kene sa pri vstupe do krajiny musia preukázať negatívnym testom na COVID-19 v anglickom jazyku, nie starším ako 72 hodín. Cestujúci sú tiež povinní zaregistrovať sa do elektronického monitorovacieho systému Ministerstva zdravotníctva Kenskej republiky a hlásiť aktuálny zdravotný stav prostredníctvom mobilnej aplikácie, alebo sms po dobu 14 dní resp. počas doby pobytu v Keni, ak tá nepresiahne 14 dní.

Celoštátny zákaz nočného vychádzania bol skrátený na čas medzi 23:00h a 04:00 hodinou rannou.

Výnimka platí pre osoby prilietajúce resp. odlietajúce z krajiny v čase zákazu nočného vychádzania, zdravotnícky personál, silové zložky štátu, základné dodávacie služby a pod.

Cestujúci musí mať pri sebe vytlačenú letenku s uvedeným časom príletu/odletu.

V dôsledku zhoršenia sociálnej situácie obyvateľov v krajine, dochádza k nárastu kriminality to najmä vo veľkých mestách (Nairobi, Mombasa ...) v podobe prepadov ozbrojenými lupičmi na ulici a to aj počas denných hodín, ozbrojených prepadov a okradnutiu hostí v hotelových zariadeniach a pod.

Vyzývame všetkých občanov Slovenskej republiky zdržujúcich sa na území Kene k zvýšeniu ostražitosti a prijatiu primeraných bezpečnostných opatrení. V prípade núdze môžu občania Slovenskej republiky kontaktovať pohotovostné číslo mobilného telefónu Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Nairobi +254 731 282 826 alebo Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky: +421 2 5978 5978.

Zároveň Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Nairobi žiada občanov Slovenskej republiky nachádzajúcich sa v Keni o registráciu na webovom sídle Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky, ak tak doteraz neurobili.

Zdroj: mzv.sk