Keňa z Viedne s Turkish Airlines už od 449€

21.Apr 2016 | 12:07
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: afrika keňa nairobi letenky do afriky letenky do kene letenky do nairobi

Po nedávnej akcii let.spoločnosti KLM z Viedne do Kene prichádza so zaujímavou ponukou ďalšia let.spoločnosť. Ak chcete vidieť divokú Afriku, užiť si Safari v buši a pri troche šťastia vidieť "veľkú päťku", tak práve pre vás je tento dnešný tip. V aktuálnej ponuke od let.spoločnosti Turkish Airlines si môžete zakúpiť spiatočné letenky z Viedne do Nairobi v Keni už od 459€. V cene letenky je zapísaná batožina do podpalubia o hmotnosti max. 23kg. Letenky za túto cenu sú dostupné od mája 2016 do marca 2017.


► Letenky napríklad v termíne 4-17 máj 2016.

► Ubytovanie v Nairobi už od 12€ na osobu a noc.


Kalendár termínov Viedeň - Nairobi

Vyhľadať ubytovanie v Nairobi


Podmienky vstupu do Kene

Krátkodobé turistické vízum je možné získať i pri vstupe do krajiny na hraničnom prechode/letisku.

Potrebné dokumenty:

  • platný cestovný doklad
  • vyplnený formulár
  • spiatočná letenka
  • poplatok 50 USD


Dĺžka platnosti víza je maximálne 90 dní (3 mesiace). Následne je možné jedenkrát krátkodobé vízum predĺžiť. Kenská strana nevyžaduje tranzitné vízum pokiaľ neopustíte tranzitný priestor letiska. Cena tranzitného víza (platné 7 dní) je 20 USD. Pri vstupe do krajiny existuje prihlasovacia povinnosť, ktorú splníte vyplnením príslušného formuláru na hraničnom prechode/letisku.


Deti vstupujúce do krajiny nemusia mať vlastný cestovný doklad. Zápis dieťaťa do pasu je Kenskou republikou akceptované podľa individuálnych právnych úprav štátov vydávajúcich cestovný doklad. Pri predložení žiadosti o vízum do cestovného pasu kde je zapísané dieťa, bude vydané vízum pre jednu osobu plus rodinný príslušník. Poplatok je hradený vo výške predloženia jednej žiadosti o vízum. Vzhľadom na mieste špecifiká však odporúčame individuálne cestovné doklady pre občanov SR/EÚ vstupujúcich na územie Kene. Kenská republika nevyžaduje splnomocnenie od rodičov dieťaťa pri vstupe do krajiny maloletého bez doprovodu rodičov/právnych zástupcov, nakoľko považuje za dostatočnú záruku pokiaľ bolo dieťaťu povolené vycestovať z krajiny trvalého pobytu.


Platnosť cestovného pasu SR minimálne pol roka po ukončení plánovaného pobytu v Kenskej republike je podmienkou. Odporúča sa medzinárodný očkovací preukaz (očkovanie proti žltej zimnici). Pri vstupe do krajine sa nevyžaduje preukázanie finančných prostriedkov na dobu pobytu.


Trochu inšpirácie pred cestou