Kodaň z Budapešti začiatkom leta s letenkami od 39€

09.Mar 2017 | 01:42
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: európa dánsko letenky do dánska kodaň letenky do kodane letisko budapešť ryanair

Kodaň, hlavné mesto Dánska je severská metropola so všetkým čo k tomu patrí. Nájsť tu môžete nádherné historické centrum, Tivoli - najstarší zábavný park na svete, či symbol mesta, ktorým je známa bronzová socha malej morskej panny. Za návštevu stojí aj pamätník spisovateľa Hansa Christiana Andersena. Zaujímavou je aj kodanská štvrť Vesterbro, v ktorej uliciach sa môžete počas večerov zabaviť v miestnych podnikoch. Kodaň ponúka viaceré nádherné parky a mnohé ďalšie možnosti voľnočasových aktivít, počas ktorých môžete stráviť nádherné chvíle v tomto zaujímavom meste.

V aktuálnej ponuke od let.spoločnosti Ryanair si môžete zakúpiť spiatočné letenky z Budapešti do Kodane už od 12338Ft (cca 39€). V cene letenky je príručná batožina do 10kg. Poplatok za odbavenú batožinou o váhe do 15kg je 38€. Za batožinu o váhe do 20kg je poplatok 52€. Letenky za túto cenu sú dostupné v pár termínoch počas mesiaca jún 2017.


► Letenky napríklad v termíne 10-13 jún 2017.

► Ubytovanie v Kodani už od 30€ na osobu a noc.


Vyhľadať letenky do Kodane

Vyhľadať ubytovanie v Kodani


Doprava z letiska v Kodani

Metro

Stanica metra (linka M2) sa nachádza na konci Terminálu 3. Lístky si môžete zakúpiť priamo na stanici alebo v automate. Cena lístka je 36 DKK (cca 4,80€). Cestovný čas z Nørreport v centre Kodane na letisko alebo v opačnom smere je 15 minút.

Autobus

  • Linka 5A Copenhagen Airport (Københavns Lufthavn) – Husum Torv (cena 35DKK – cca 4,70€)
  • Linka 35 Copenhagen Airport (Københavns Lufthavn) – Island Brygge (cena 35DKK – cca 4,70€)
  • Linka 36 Copenhagen Airport (Københavns Lufthavn) – Nøragersmindeve (cena 35DKK – cca 4,70€)
  • Bus č. 888 – Copenhagen Airport (Københavns Lufthavn) – Århus
  • Bus č. 999smer švédske Malmö ( cena lístka 70 DKK – cca 9,40€)

Vlak

Vlakom sa z letiska dostanete pohodlne nielen do Kodane ale aj do iných miest Dánska a aj Švédska. Do Kodane jazdí vlak každých 10 minút a doba jazdy je 12 minút (lístok stojí 36 DKK /cca 4,80€). Do švédskeho Malmö premáva vlak približne každých 20 minút (cena lístka je 80 DKK a doba jazdy je 22 minút). Pokladňa sa nachádza nad stanicou v Terminály 3. Medzi jednotlivými terminálmi premáva bezplatný autobus.


Malmö & Kodaň – Severský City Break

Ako prvé sa zastavujeme v infocentre na rohu, kde si berieme mapky mesta a hneď oproti je známe Hard Rock Café. Naše kroky smerujú k mestskej radnici, ktorá je jedna z najvyšších budov v Kodani. V čase našej návštevy sa tu nachádza veľmi zaujímavá výstava modelov električiek a trolejbusov. Dokonca aj tú našu slovenskú električku sme našli. Platené prehliadky sú v časoch 11:00, 12:00 a 14:00. Keďže nám povedali, že najbližšia je až tá o druhej, tak sme to vzdali... viac na svetobeznici.sk