KOSTARIKA: San Jose z Viedne s letenkami od 459€

10.Aug 2021 | 19:30
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: kostarika letenky do kostariky air canada san jose stredná Amerika letenky do strednej ameriky letisko viedeň

V aktuálnej ponuke let. spoločnosti Air Canada si môžete zakúpiť spiatočné letenky z Viedne do Kostariky od 459€. Každý cestujúci (okrem infantov) má nárok na jeden kus príručnej batožiny s rozmermi 55x40x23 cm a maximálnou hmotnosťou 8kg, ďalej na jeden kus príručnej batožiny s rozmermi 40x30x10 cm a maximálnou hmotnosťou 2kg. Zapísaná batožina do podpalubia je za dodatočný poplatok podľa cenníka konkrétnej let. spoločnosti.

Letenky do Kostariky sú dostupné pre cesty v rôznych termínoch počas mesiaca november a december 2021.


► Letenky do Kostariky v termíne 19-25 november 2021.

► Ubytovanie v Kostarike od 15€ na osobu a noc.


KALENDÁR TERMÍNOV Viedeň - SAN JOSE 459€

VYHĽADAŤ UBYTOVANIE V KOSTARIKE


Podmienky vstupu do Kostariky

Kostarická republika predĺžila od 9. septembra 2012 bezvízový pobyt pre občanov Slovenskej republiky. Pre slovenských turistov cestujúcich do Kostariky platí bezvízový vstup na turistický pobyt maximálne do 90 dní, ktorý nie je možné predĺžiť. Pre vstup a pobyt na území Kostarickej republiky musia občania SR spĺňať podmienky stanovené kostarickými zákonmi. Slovenský turista musí mať platný cestovný pas, minimálne tri mesiace pred návratom z cesty, územie Kostariky musí opustiť jeden deň pred vypršaním minimálnej platnosti svojho cestovného pasu (tzn. 3 mesiace + 1 deň), spiatočnú letenku a preukázateľné finančné zabezpečenie na každý deň pobytu (100 USD na deň).

Od 3. augusta je povolený vstup do Kostariky pre štátnych občanov krajín, ktorých vládne úrady zaradili na zoznam bezpečných štátov. Na zozname bezpečných štátov sa aktuálne nachádzajú všetky členské štáty EÚ (teda aj Slovensko). Ministerstvo zdravotníctva Kostariky bude zoznam bezpečných krajín aktualizovať každé dva týždne.

Pri vstupe do krajiny sa musí cudzinec aj z tzv. bezpečných krajín preukázať

  • negatívnym testom na COVID-19 nie starším ako 72 hodín,
  • medzinárodným zdravotným poistením, ktoré musí byť zdokladované v anglickom, alebo španielskom jazyku a musí obsahovať: dobu trvania poistenia minimálne počas dĺžky pobytu v Kostarike; pokrytie poistenia aj na prípad COVID-19 až do výšky 50 000 USD; pokrytie na ubytovanie v nemocnici do minimálnej výšky 2 000 USD,
  • vyplneným zdravotným formulárom na webovej stránke Ministerstva zdravotníctva KostarikyKOSTARIKA - San Jose z Viedne s letenkami od 459 eur