KOSTARIKA: San Jose z Viedne s letenkami od 499€

01.Mar 2022 | 09:00
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: kostarika air france letenky do kostariky san jose stredná Amerika letenky do strednej ameriky letisko viedeň

V aktuálnej ponuke let. spoločnosti Air France si môžete zakúpiť spiatočné letenky z Viedne do Kostariky od 499€. Každý cestujúci (okrem infantov) má nárok na jeden kus príručnej batožiny s rozmermi 55x35x25 cm a maximálnou hmotnosťou 10kg, ďalej na jeden kus príručnej batožiny s rozmermi 40x30x15 cm a maximálnou hmotnosťou 2kg. Zapísaná batožina do podpalubia je za dodatočný poplatok podľa cenníka konkrétnej let. spoločnosti.

Letenky do Kostariky sú dostupné pre cesty v rôznych termínoch od mája do novembra 2022.


► Letenky do Kostariky v termíne 8-15 jún 2022.


KALENDÁR TERMÍNOV Viedeň - SAN JOSE 499€

VYHĽADAŤ UBYTOVANIE V KOSTARIKE

Podmienky vstupu do Kostariky

Vstup do Kostariky je povolený pre občanov krajín, ktorých vládne úrady zaradili na zoznam bezpečných štátov. Na zozname bezpečných štátov sa aktuálne nachádzajú všetky členské štáty EÚ (teda aj Slovensko). Ministerstvo zdravotníctva Kostariky aktualizuje zoznam bezpečných krajín každé dva týždne.

Pri vstupe do krajiny musí cudzinec preukázať:

  • medzinárodné zdravotné poistenie, ktoré musí byť zdokladované v anglickom, alebo španielskom jazyku a musí obsahovať: dobu trvania poistenia minimálne počas dĺžky pobytu v Kostarike; pokrytie poistenia aj na prípad COVID-19 až do výšky 50 000 USD; pokrytie na ubytovanie v nemocnici do minimálnej výšky 2 000 USD,
  • vyplneným zdravotným formulárom na webovej stránke Ministerstva zdravotníctva Kostariky


Cestovanie v rámci krajiny

Vnútorný pohyb/tranzit po krajine, resp. do provincií s vyšším percentom prípadov COVID-19 je stále kontrolovaný políciou, pri kontrole je potrebné preukázať dôvod, prečo osoba (platí to aj pre cudzincov) tranzituje v rámci krajiny do uvedenej provincie.

Kostarika má otvorené pozemné hranice s Nikaraguou, pred prekročením kostaricko-nikaragujskej hranice cudzinec musí predložiť kostarickým migračným úradom potvrdenie o negatívnom teste na COVID-19 vykonanom maximálne 72 hodín pred plánovaným prekročením hranice do Nikaraguy.


Opatrenia v krajine

Od augusta vládne úrady plánujú postupné dvojfázové znovu otváranie turistických centier, reštaurácií, hotelov či obchodných centier (však s limitovanou kapacitou hostí). V krajine je stále povinné používanie rúšok na verejnosti, najmä vo verejnej doprave a návšteve verejných inštitúcií.KOSTARIKA - San Jose z Viedne s letenkami od 499 eur