KOSTARIKA: San Jose z Viedne začiatkom roka s letenkami od 549€

31.Okt 2020 | 17:00
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: kostarika letenky do kostariky letisko viedeň stredná Amerika letenky do strednej ameriky san jose klm

Stredoamerické krajiny sú pre nás tie s nádhernými plážami. Kostarika je tak trochu výnimku. Pláže jej nechýbajú, no viac púta pozornosť prírodou, vraj krajšou ako na Novom Zélande. Vydajte sa na dobrodružnú cestu pralesom, hojdajte sa na lane, potápajte sa, a uvidíte.

V aktuálnej ponuke let.spoločnosti KLM si môžete zakúpiť spiatočné letenky z Viedne do Kostariky od 549€. Každý cestujúci (okrem infantov) si môže so sebou na palubu vziať spravidla 1 ks príručnej batožiny limitovaných rozmerov a hmotnosti v závislosti od leteckej spoločnosti.

Letenky do Kostariky sú dostupné pre cesty v rôznych termínoch od januára do júna 2021.


► Letenky do Kostariky v termíne 2-9 február 2020.

► Ubytovanie v Kostarike od 15€ na osobu a noc.


KALENDÁR TERMÍNOV Viedeň - SAN JOSE 549€

VYHĽADAŤ UBYTOVANIE V KOSTARIKE


Podmienky vstupu do Kostariky

Kostarická republika predĺžila od 9. septembra 2012 bezvízový pobyt pre občanov Slovenskej republiky. Pre slovenských turistov cestujúcich do Kostariky platí bezvízový vstup na turistický pobyt maximálne do 90 dní, ktorý nie je možné predĺžiť. Pre vstup a pobyt na území Kostarickej republiky musia občania SR spĺňať podmienky stanovené kostarickými zákonmi. Slovenský turista musí mať platný cestovný pas, minimálne tri mesiace pred návratom z cesty, územie Kostariky musí opustiť jeden deň pred vypršaním minimálnej platnosti svojho cestovného pasu (tzn. 3 mesiace + 1 deň), spiatočnú letenku a preukázateľné finančné zabezpečenie na každý deň pobytu (100 USD na deň).

Od 3. augusta je povolený vstup do Kostariky pre štátnych občanov krajín, ktorých vládne úrady zaradili na zoznam bezpečných štátov. Na zozname bezpečných štátov sa aktuálne nachádzajú všetky členské štáty EÚ (teda aj Slovensko). Ministerstvo zdravotníctva Kostariky bude zoznam bezpečných krajín aktualizovať každé dva týždne.

Pri vstupe do krajiny sa musí cudzinec aj z tzv. bezpečných krajín preukázať

  • negatívnym testom na COVID-19 nie starším ako 72 hodín,
  • medzinárodným zdravotným poistením, ktoré musí byť zdokladované v anglickom, alebo španielskom jazyku a musí obsahovať: dobu trvania poistenia minimálne počas dĺžky pobytu v Kostarike; pokrytie poistenia aj na prípad COVID-19 až do výšky 50 000 USD; pokrytie na ubytovanie v nemocnici do minimálnej výšky 2 000 USD,
  • vyplneným zdravotným formulárom na webovej stránke Ministerstva zdravotníctva KostarikySan Jose z Viedne začiatkom roka s letenkami od 549 eur