Kréta začiatkom jari. Heraklion z Viedne s letenkami od 50€

21.Feb 2024 | 10:20
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: kréta grécko letenky na krétu heraklion LETENKY DO heraklionu letisko viedeň letenky do grécka ryanair európa

Kréta, najväčší grécky ostrov, láka cestovateľov z celého sveta svojou ohromujúcou krásou, bohatou históriou a srdečnou pohostinnosťou. Či už hľadáte oddych na slnečných plážach, dobrodružstvo v drsných horách alebo cestu za poznaním do starobylých miest, Kréta má pre každého niečo.

Hlavné mesto ostrova, Heraklion, je rušný prístav s bohatou históriou a kultúrou. Prejdite sa po rušných uličkách Benátskeho opevnenia a obdivujte majestátny palác Knossos, kolísku minojskej civilizácie. Navštívte Archeologické múzeum, ktoré ukrýva fascinujúce artefakty z minojskej a gréckej doby. A nezabudnite ochutnať lahodné krétske špeciality v jednej z mnohých taverien v starom meste.

V aktuálnej ponuke let. spoločnosti Ryanair si môžete zakúpiť spiatočné letenky z Viedne do Heraklionu od 50€. Letenky sú dostupné pre cesty v termínoch počas mesiaca apríl 2023.

V cene najlacnejšej letenky len jedna malá batožina o rozmeroch 40cm x 20cm x 25cm.

 • Ak si zakúpite "Priority & 2 Cabin Bags", tak si môžete zo sebou zobrať na palubu jednu malú batožinu A jednu batožinu do 10kg o rozmeroch 55cm x 40cm x 20cm.

Za ďalší kus podanej batožiny do podpalubia sa vzťahujú dodatočné poplatky.


► Letenky napríklad v termíne 3-8 apríl 2024.


VYHĽADAŤ LETENKY do Heraklionu

Kalendár termínov Viedeň - Heraklion

VYHĽADAŤ A REZERVOVAŤ UBYTOVANIE


Čo sa oplatí vidieť v Heraklione?

 • Palác Knossos: majestátny archeologický nález, kolíska minojskej civilizácie, ktorá uchvacuje svojimi freskami, labyrintom a fascinujúcim architektonickým stvárnením.
 • Archeologické múzeum Heraklionu: rozsiahle zbierky artefaktov z minojskej a gréckej doby, ktoré predstavujú fascinujúci vývoj krétskej kultúry.
 • Benátske opevnenie: impozantná pevnostná sústava s hradbami a baštami, ktorá obklopuje historické centrum mesta a ponúka nádherné panoramatické výhľady.
 • Katedrála Agios Minas: majestátny byzantský chrám, duchovné centrum Heraklionu, s pôsobivou ikonostázou a náboženskou atmosférou.
 • Historické múzeum Kréty: rozsiahle zbierky exponátov z histórie Kréty od praveku až po súčasnosť, ktoré mapujú bohatú históriu ostrova.

Okrem týchto dominánt Heraklion ponúka aj:

 • Prírodovedné múzeum Kréty: fascinujúci prehľad flóry a fauny Kréty a Stredomoria, ideálny pre milovníkov prírody.
 • Umelecká galéria Heraklionu: pôsobivá zbierka diel gréckych a medzinárodných umelcov, ktorá obohacuje umelecký zážitok z mesta.
 • Akvárium Kréta: podmorský svet Stredomoria sa odkrýva v tomto akváriu s rôznorodými druhmi morských živočíchov.
 • Tržnica Heraklionu: rušné trhovisko plné suvenírov, čerstvých produktov a miestnych špecialít, ktoré ponúka autentický zážitok z krétskej gastronómie.
 • Park Theotokopoulou: malebný park s krásnou záhradou a sochou El Greca, slávneho gréckeho maliara, ktorý sa narodil na Kréte.Kréta začiatkom jari. Heraklion z Viedne s letenkami od 50 eur