KUALA LUMPUR: Letenky z Budapešti od 469€

13.Mar 2022 | 13:38
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: kuala lumpur ázia letenky do kuala lumpur malajzia klm letisko budapešť letenky do ázie

V aktuálnej akcii od let. spoločnosti KLM si môžete zakúpiť spiatočné letenky z Budapešti do Kuala Lumpur už od 469€. Každý cestujúci (okrem infantov) má nárok na jeden kus príručnej batožiny s rozmermi 55x35x25 cm a maximálnou hmotnosťou 10kg, ďalej na jeden kus príručnej batožiny s rozmermi 40x30x15 cm a maximálnou hmotnosťou 2kg. Batožina do podpalubia je za dodatočný príplatok.

Letenky do Kuala Lumpur sú dostupné pre cesty v termínoch od apríla 2022 do februára 2023.


► Letenky napríklad v termíne 5-15 máj 2022.


KALENDÁR TERMÍNOV Budapešť - KUALA LUMPUR 469€

VYHĽADAŤ UBYTOVANIE v Kuala Lumpur

Podmienky vstupu do Malajzie

Pre turistické cesty do 90 dní postačuje občanom SR platný cestovný pas.

Vo všeobecnosti musia mať cudzinci súhlas malajzijskej vlády na vstup do krajiny. Bližšie informácie je možné nájsť na webovej stránke My Travel Pass. Od 1. novembra 2021 je niekoľko kategórií držiteľov dlhodobých povolení na pobyt a cudzincov s trvalým pobytom od tejto povinnosti oslobodených.

Pri príchode do krajiny je nutné doložiť negatívny PCR test na COVID-19 nie starší ako 3 dni, podrobiť sa zdravotnej prehliadke a nainštalovať si aplikáciu MySejahtera.

Plne zaočkované osoby musia absolvovať 7-dňovú karanténu v štátom určenom zariadení a ostatné osoby karanténu v trvaní 10 dní. Predovšetkým cudzinci s trvalým pobytom v krajine môžu požiadať o domácu karanténu. Ďalší PCR test je potrebné vykonať po 5 (plne zaočkovaní), resp. po 8 dňoch (ostatné kategórie) karantény.

Cestujúci s pozitívnym výsledkom sú povinní absolvovať liečbu vo vybranom zdravotníckom zariadení.

Všetci cestujúci prichádzajúci do krajiny musia podstúpiť proces verifikácie ich vakcinačných preukazov na COVID-19 prostredníctvom aplikácie MySejahtera alebo na príslušnom zdravotnom stredisku za účelom získania digitálneho vakcinačného preukazu. Celý proces môže trvať aj niekoľko týždňov.

Informácie na webovej stránke Imigračného úradu


Všeobecné informácie pre turistov a cestujúcich

Prímorské turistické destinácie v Malajzii sú v letnom období prístupné na západnom i východnom pobreží Malajzijského polostrova. Východné pobrežie má monzúnové obdobie v období október – marec, kedy sú letoviská hlavne na ostrovoch v tejto oblasti zatvorené. Pred cestou do oblasti ostrova Sipadan v štáte Sabah za účelom snorklovania a potápania je potrebné vedieť, že počet turistov je v tejto oblasti regulovaný a cestu do tejto oblasti vrátane ubytovania je potrebné si dopredu zabezpečiť cez turistické kancelárie.KUALA LUMPUR - Letenky z Budapešti od 469 eur