Kuala Lumpur s odletom z Košíc od 440€

26.Feb 2017 | 14:35
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: kuala lumpur ázia malajzia letenky do kuala lumpur letenky do ázie letisko košice Turkish Airlines

Moderné mesto, ktorého panoráme dominujú 451 metrov vysoké Petronas Twin Towers. Skleneno-oceľové veže, z ktorých si vychutnáte celučičké hlavné mesto Malajzie. Mesto, ktorému nechýbajú pamiatky, napríklad aj s britskej koloniálnej éry, výborné jedno ani štýl. Kuala Lumpur navštívite teraz aj z Košíc a to za skvelú cenu 440 eur.

V aktuálnej akcii od let.spoločnosti Turkish Airlines si môžete zakúpiť spiatočné letenky z Košíc do Kuala Lumpur už od 440€ . V cene letenky je jedna príručná batožina a 2x zapísaná batožina do podpalubia o maximálnej hmotnosti 23kg. Letenky za túto sumu sú dostupné v rôznych termínoch od marca do novembra 2017.

Letenky si vyhľadajte a rezervujte priamo na stránkach let.spoločnosti Turkish Airlines. V prípade, že dávate prednosť rezervácii v slovenskom jazyku s možnosťou platby na účet alebo prevodom, tak si letenky môžete vyhľadať a rezervovať na webe Pelikan.sk za cenu už od 456€.


► Letenky do Kuala Lumpur v termíne 14 - 22 máj 2017.

► Ubytovanie v Kuala Lumpur už od 5€ na osobu a noc.


Vyhľadať letenky do Kuala Lumpur na webe Turkish Airlines

VYHĽADAŤ LETENKY DO Kuala Lumpur NA WEBE PELIKAN.SK


Vyhľadať ubytovanie v Kuala Lumpur


Čo sa oplatí vidieť v Kuala Lumpur

Dominantou mesta sú určite Petronas Twin Towers (Dvojičky) spoločnosti Petronas a KL Tower (Menara KL) navrhnuté argentínskym architektom Césarom Pellim. Majú výšku 452 metrov. Sídlia tu významné firmy a dolná časť je vyhradená pre luxusné obchody a pre reštaurácie. Lístky sa vydávajú denne iba v obmedzenom množstve, preto si ich objednajte radšej vopred prostredníctvom internetu. Ako návštevník môžete ísť až na štyridsiate poschodie, na Sky Bridge, odkiaľ sa vám naskytne dychberúca panoráma mesta v celej svojej kráse a v pestrosti. Vedľa sa nachádza krásny botanický park s fontánou a v noci aj s farebnou hudbou. Prekrásny výhľad je aj z otáčajúcej sa reštaurácie z KL Tower. Reštaurácia ponúka autentické malajzijské jedlá formou bufetu a na pocit, keď tam budete stáť s kokteilom v ruke a pozerať sa na KL z vtáčej perspektívy, dlho nezabudnete.

Určite nevynechajte návštevu najstaršej mešity v meste Masjid Jamek postavenú v maurskom štýle
a Sri Maha Mariamman, čo je prekrásny hinduistický chrám blízko Chinatown, alebo námestie Merdeka (námestie Nezávislosti), na ktorom, okrem iného, sa nachádza aj historická budova železničnej stanice Old KL, bývalé kancelárie koloniálneho sekretariátu (teraz Sultan Abdul Samad Building a Galéria Kuala Lumpur. Určite sa zastavte aj v najväčšom šítskom chráme juhovýchodnej Ázii v štvrti Chow Kit a prezrite si aj červený taoistický chrám Sze-Ya, chrám boha Kuan-ti, ktorý pôsobí takmer až nadpozemsky.

Kúsok od mesta sa nachádza Batu Cave. Je to úžasný chrám ukrytý v priestranných jaskyniach. Pred vstupom stojí obrovská zlatá socha boha Murugana, a keď si vyšľapete 272 strmých schodov a dáte si pozor, aby vás neokradli opice, ocitnete sa akoby v inom svete.


Podmienky vstupu do Malajzie

Pre turistické cesty do 90 dní postačuje občanom SR platný cestovný pas.


Všeobecné informácie pre turistov a cestujúcich

Prímorské turistické destinácie v Malajzii sú v letnom období prístupné na západnom i východnom pobreží Malajzijského polostrova. Východné pobrežie má monzúnové obdobie v období október – marec, kedy sú letoviská hlavne na ostrovoch v tejto oblasti zatvorené. Pred cestou do oblasti ostrova Sipadan v štáte Sabah za účelom snorklovania a potápania je potrebné vedieť, že počet turistov je v tejto oblasti regulovaný a cestu do tejto oblasti vrátane ubytovania je potrebné si dopredu zabezpečiť cez turistické kancelárie.