KUBA: Cayo Coco z Viedne v hlavnej sezóne od 510 eur

08.Dec 2022 | 19:13
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: kuba letenky na kubu letenky do karibiku air canada letenky na Cayo Coco Cayo Coco karibik letisko viedeň

V aktuálnej ponuke od let. spoločnosti Air Canada si môžete zakúpiť letenky z Viedne na Cayo Coco už od 510€. Každý cestujúci (okrem infantov) má nárok na jeden kus príručnej batožiny s rozmermi 55x40x23 cm a maximálnou hmotnosťou 10kg, ďalej na jeden kus príručnej batožiny s rozmermi 43x33x16 cm a maximálnou hmotnosťou 2kg. Zapísaná batožina do podpalubia je za dodatočný poplatok. Letenky si môžete vyhľadať a rezervovať priamo cez stránku let. spoločnosti Air Canada.

Pri ceste na a z Cayo Coco je v rámci cesty cca 20 hodinový stopover v Toronte, ktorý môžeme využiť na krátku prehliadku mesta.

Letenky na Cayo Coco sú dostupné pre cesty počas mesiaca február a marec 2023.


► Letenky na Cayo Coco v termíne 13-26 február 2023.


Vyhľadať letenky do Cayo Coco

VYHĽADAŤ A REZERVOVAŤ UBYTOVANIE

Podmienky vstupu na Kubu

Platí obojstranný vízový styk. Občania SR – za účelom turistiky stačí tzv. turistická karta (tarjeta del turista). V SR sa žiada na Veľvyslanectve Kuby v Bratislave. Ak občan SR cestuje z inej krajiny na Kubu odporúčame kontaktovať turistickú agentúru prípadne leteckú spoločnosť, ktoré v mnohých krajinách zabezpečujú tieto karty. Turistická karta platí na 30 dní pobytu. Za iným účelom ako turistika sú potrebné víza, žiadať na Veľvyslanectve Kuby.

Pri vstupe je nevyhnutné preukázať sa platným zdravotným poistením a spiatočnou letenkou. Pri výstupe z krajiny je potrebné zaplatiť tzv. výstupnú daň 25 CUC.

Od 15. novembra 2021 Kuba otvorila hranice vrátane vnútorného cestovného ruchu. Od 1. januára 2022 platí pre všetkých cestujúcich povinnosť pred cestou vyplniť online elektronický zdravotný a migračný formulár.

Od 6. apríla 2022 platia nasledovné pravidlá pre vstup do krajiny:

  • Nie je potrebné predkladať potvrdenie o očkovaní, ani negatívny PCR test
  • Budú sa uskutočňovať testy PCR (bezplatné) náhodným výberom. V prípade pozitívneho výsledku sa bude postupovať v súlade so schválenými epidemiologickými protokolmi – povinná 8-dňová karanténa v zdravotníckych zariadeniach. Priame kontakty pozitívne testovaných osôb musia podstúpiť karanténu v štátnych zariadeniach alebo vo vlastnom ubytovaní za splnenia podmienok izolácie.
  • Na letiskách a vo verejnej doprave platí povinnosť nosenia rúšok.


Cestovanie v rámci krajiny

V prevádzke je verejná autobusová a vlaková doprava, ako aj súkromní dopravcovia medzi Havanou a ostatnými provinciami.


Podmienky tranzitu a odchodu

Odlet z krajiny z medzinárodného letiska Havana a z ďalších letísk v krajine je možný komerčnými alebo charterovými letmi.


Opatrenia v krajine

Otvorené sú hotely, reštaurácie, fitness centrá, pláže, kúpaliská a plavárne s obmedzenou kapacitou naplnenia. Otvorené sú tiež knižnice, múzeá, a galérie, divadlá, kiná a kultúrne domy s obmedzenou kapacitou naplnenia.

Od 31. mája 2022 Kuba ruší povinnosť nosenia rúšok vo vnútorných aj vonkajších priestranstvách. Povinnosť nosenia rúšok zostáva len počas návštevy lekárskych zariadení a nemocníc a pre tie osoby, ktoré vykazujú symptómy respiračných ochorení.

Zdroj: mzv.skCayo Coco z Viedne v hlavnej sezóne od 510 eur