KUBA: Cayo Coco z Viedne v hlavnej sezóne od 529 eur

11.Okt 2021 | 16:20
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: letenky na kubu kuba air canada letenky na Cayo Coco karibik letenky do karibiku Cayo Coco letisko viedeň

V aktuálnej ponuke od let. spoločnosti Air Canada si môžete zakúpiť letenky z Viedne na Cayo Coco už od 529€. Každý cestujúci (okrem infantov) má nárok na jeden kus príručnej batožiny s rozmermi 55x40x23 cm a maximálnou hmotnosťou 10kg, ďalej na jeden kus príručnej batožiny s rozmermi 43x33x16 cm a maximálnou hmotnosťou 2kg. Každý cestujúci (okrem infantov) má nárok na 1 ks podpalubnej batožiny, pričom maximálna váha jednej batožiny je 23kg.

Pri ceste na a z Cayo Coco je v rámci cesty cca 20 hodinový stopover v Toronte, ktorý môžeme využiť na krátku prehliadku mesta.

Letenky na Cayo Coco sú dostupné pre cesty od novembra 2021 do apríla 2022.


► Letenky na Cayo Coco v termíne 13-21 január 2022.

► Ubytovanie na Kube už od 14€ na osobu a noc.


KALENDÁR TERMÍNOV Viedeň - CAYO COCO 529€

VYHĽADAŤ A REZERVOVAŤ UBYTOVANIE

Podmienky vstupu na Kubu

Platí obojstranný vízový styk. Občania SR – za účelom turistiky stačí tzv. turistická karta (tarjeta del turista). V SR sa žiada na Veľvyslanectve Kuby v Bratislave. Ak občan SR cestuje z inej krajiny na Kubu odporúčame kontaktovať turistickú agentúru prípadne leteckú spoločnosť, ktoré v mnohých krajinách zabezpečujú tieto karty. Turistická karta platí na 30 dní pobytu. Za iným účelom ako turistika sú potrebné víza, žiadať na Veľvyslanectve Kuby.

Pri vstupe je nevyhnutné preukázať sa platným zdravotným poistením a spiatočnou letenkou. Pri výstupe z krajiny je potrebné zaplatiť tzv. výstupnú daň 25 CUC.

Od 15. novembra 2021 sa plánuje postupné otvorenie hraníc, ako aj vnútorného turistického ruchu. Pri príchode do krajiny sa budú vykonávať testy PCR náhodným výberom a budú uznávané očkovacie preukazy.

Cestujúci, ktorí nie sú očkovaní musia predložiť negatívny PCR test nie starší ako 72 hodín. Ruší sa povinná 6-dňová karanténa aj povinnosť absolvovať druhý PCR test na 5. deň.

Cestovanie v rámci krajiny

Verejná doprava v rámci Havany nepremáva v čase od 22.30 do 05.00 hod. Od 12. januára 2021 je dočasne zastavená verejná autobusová a vlaková doprava, ako aj súkromní dopravcovia medzi Havanou a ostatnými provinciami.

Posilňujú sa tiež kontroly na vstupe a výstupe z Havany, prejazd je možný len za základe povolenia. Za nedodržanie predpisu sa platí pokuta vo výške 2.000 CUP.

Podmienky tranzitu a odchodu

Odlet z krajiny z medzinárodného letiska Havana a z ďalších letísk v krajine je možný komerčnými alebo charterovými letmi.

Opatrenia v krajine

Vzhľadom na priaznivý epidemiologický vývoj v Havane sú od 24. septembra 2021 otvorené reštaurácie do 21.30 hod. s kapacitou naplnenia 50%. Zákaz nočného vychádzania platí od 22.30 do 05.00 hod. Od 1. októbra 2021 sú otvorené fitness centrá, pláže, kúpaliská a plavárne s kapacitou naplnenia 50%. Postupne sa otvárajú aj hotely v Havane a ostatných provinciách. Zatvorené sú múzeá aj galérie.

V platnosti zostáva povinnosť nosenia rúšok vo vnútorných aj vonkajších priestranstvách; dodržiavanie sociálneho odstupu (bezpečnej vzdialenosti cca dva metre medzi osobami na verejnosti), dezinfekcia rúk a obuvi pred vstupom do predajní a ostatných priestorov. Nedodržiavanie opatrení je naďalej pokutované.

Zdroj: mzv.skCayo Coco z Viedne v hlavnej sezóne od 529 eur