KUBA: Od 15. novembra 2021 postupné otvorenie hraníc

27.Okt 2021 | 09:10
Autor: Dušan
Kategória: Oznamy a upozornenia pred cestou
Značky: kuba

Od 15. novembra 2021 sa plánuje postupné otvorenie hraníc, ako aj vnútorného turistického ruchu. Pri príchode do krajiny sa budú vykonávať testy PCR náhodným výberom a budú uznávané očkovacie preukazy. Cestujúci, ktorí nie sú očkovaní musia predložiť negatívny PCR test nie starší ako 72 hodín.

Deti do 12 rokov nemusia predkladať očkovací preukaz, ani negatívny PCR test. Od 7. novembra 2021 sa ruší sa povinná 6-dňová karanténa aj povinnosť absolvovať druhý PCR test na 5. deň.


Cestovanie v rámci krajiny

Od 1. novembra 2021 začína fungovať verejná autobusová a vlaková doprava, ako aj súkromní dopravcovia medzi Havanou a ostatnými provinciami.


Podmienky tranzitu a odchodu

Odlet z krajiny z medzinárodného letiska Havana a z ďalších letísk v krajine je možný komerčnými alebo charterovými letmi.


Opatrenia v krajine

Vzhľadom na priaznivý epidemiologický vývoj v Havane sú od 24. septembra 2021 otvorené reštaurácie s obmedzenou kapacitou.

Zákaz nočného vychádzania platí od 22.30 do 05.00 hod.

Od 1. októbra 2021 sú otvorené fitness centrá, pláže, kúpaliská a plavárne s kapacitou naplnenia 50%. Postupne sa otvárajú aj hotely v Havane a ostatných provinciách. Otvárajú sa tiež knižnice, múzeá a galérie s kapacitou naplnenia 50%. Postupne sa otvárajú aj divadlá, kiná a kultúrne domy s obmedzenou kapacitou.

V platnosti zostáva povinnosť nosenia rúšok vo vnútorných aj vonkajších priestranstvách; dodržiavanie sociálneho odstupu (bezpečnej vzdialenosti cca dva metre medzi osobami na verejnosti), dezinfekcia rúk a obuvi pred vstupom do predajní a ostatných priestorov. Nedodržiavanie opatrení je naďalej pokutované.

Zdroj: mzv.sk