KUBA: Od 6. apríla zjednodušené podmienky vstupu pre cudzincov

07.Apr 2022 | 12:25
Autor: Dušan
Kategória: Oznamy a upozornenia pred cestou
Značky: kuba

Od 15. novembra 2021 Kuba otvorila hranice vrátane vnútorného cestovného ruchu. Od 1. januára 2022 platí pre všetkých cestujúcich povinnosť pred cestou vyplniť online elektronický zdravotný a migračný formulár.

Od 6. apríla 2022 platia nasledovné pravidlá pre vstup do krajiny:

  • Nie je potrebné predkladať potvrdenie o očkovaní, ani negatívny PCR test
  • Budú sa uskutočňovať testy PCR (bezplatné) náhodným výberom. V prípade pozitívneho výsledku sa bude postupovať v súlade so schválenými epidemiologickými protokolmi – povinná 8-dňová karanténa v zdravotníckych zariadeniach. Priame kontakty pozitívne testovaných osôb musia podstúpiť karanténu v štátnych zariadeniach alebo vo vlastnom ubytovaní za splnenia podmienok izolácie.
  • Na letiskách platí povinnosť nosenia rúšok.


Cestovanie v rámci krajiny

V prevádzke je verejná autobusová a vlaková doprava, ako aj súkromní dopravcovia medzi Havanou a ostatnými provinciami.


Podmienky tranzitu a odchodu

Odlet z krajiny z medzinárodného letiska Havana a z ďalších letísk v krajine je možný komerčnými alebo charterovými letmi.


Opatrenia v krajine

Otvorené sú hotely, reštaurácie, fitness centrá, pláže, kúpaliská a plavárne s obmedzenou kapacitou naplnenia. Otvorené sú tiež knižnice, múzeá, a galérie, divadlá, kiná a kultúrne domy s obmedzenou kapacitou naplnenia.

V platnosti zostáva povinnosť nosenia rúšok vo vnútorných aj vonkajších priestranstvách; dodržiavanie sociálneho odstupu (bezpečnej vzdialenosti cca dva metre medzi osobami na verejnosti), dezinfekcia rúk a obuvi pred vstupom do predajní a ostatných priestorov.

Zdroj: mzv.sk