KUBA: Varadero a Havana z Viedne s multi-city letenkami od 489€

06.Nov 2021 | 19:22
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: varadero letenky na kubu karibik havana kuba letenky do karibiku letenky do varadera letenky do havany air canada letisko viedeň

Kuba je určite krásna a stojí za preskúmanie. Tak spojte lenošenie na kubánskch plážach s poznávaním tohto karibského ostrova. K takejto ceste využite náš tip na multi-city letenky z Viedne.

V aktuálnej ponuke od let. spoločnosti Air Canada si môžete zakúpiť multi-city letenky z Viedne do Havany a s návratom z Varadera do Viedne už od 489€. Každý cestujúci (okrem infantov) má nárok na jeden kus príručnej batožiny s rozmermi 55x40x23 cm a maximálnou hmotnosťou 10kg, ďalej na jeden kus príručnej batožiny s rozmermi 43x33x16 cm a maximálnou hmotnosťou 2kg. Každý cestujúci (okrem infantov) má nárok na 1 ks podpalubnej batožiny, pričom maximálna váha batožiny je 23kg.

Letenky sú dostupné pre cesty počas mesiaca marec a apríl 2022.


► Letenky na Kubu v termíne 27.3. - 3.4. 2022.

► Ubytovanie na Kube už od 14€ na osobu a noc.


Viedeň - Havana / Varadero- Viedeň od 489€

Zobraziť ubytovanie na Kube


Podmienky vstupu na Kubu

Platí obojstranný vízový styk. Občania SR – za účelom turistiky stačí tzv. turistická karta (tarjeta del turista). V SR sa žiada na Veľvyslanectve Kuby v Bratislave. Ak občan SR cestuje z inej krajiny na Kubu odporúčame kontaktovať turistickú agentúru prípadne leteckú spoločnosť, ktoré v mnohých krajinách zabezpečujú tieto karty. Turistická karta platí na 30 dní pobytu. Za iným účelom ako turistika sú potrebné víza, žiadať na Veľvyslanectve Kuby.

Pri vstupe je nevyhnutné preukázať sa platným zdravotným poistením a spiatočnou letenkou. Pri výstupe z krajiny je potrebné zaplatiť tzv. výstupnú daň 25 CUC.

Od 15. novembra 2021 sa plánuje postupné otvorenie hraníc, ako aj vnútorného turistického ruchu. Pri príchode do krajiny sa budú vykonávať testy PCR náhodným výberom a budú uznávané očkovacie preukazy.

Cestujúci, ktorí nie sú očkovaní musia predložiť negatívny PCR test nie starší ako 72 hodín. Ruší sa povinná 6-dňová karanténa aj povinnosť absolvovať druhý PCR test na 5. deň.


Cestovanie v rámci krajiny

Verejná doprava v rámci Havany nepremáva v čase od 22.30 do 05.00 hod. Od 12. januára 2021 je dočasne zastavená verejná autobusová a vlaková doprava, ako aj súkromní dopravcovia medzi Havanou a ostatnými provinciami.

Posilňujú sa tiež kontroly na vstupe a výstupe z Havany, prejazd je možný len za základe povolenia. Za nedodržanie predpisu sa platí pokuta vo výške 2.000 CUP.


Podmienky tranzitu a odchodu

Odlet z krajiny z medzinárodného letiska Havana a z ďalších letísk v krajine je možný komerčnými alebo charterovými letmi.


Opatrenia v krajine

Vzhľadom na priaznivý epidemiologický vývoj v Havane sú od 24. septembra 2021 otvorené reštaurácie do 21.30 hod. s kapacitou naplnenia 50%. Zákaz nočného vychádzania platí od 22.30 do 05.00 hod. Od 1. októbra 2021 sú otvorené fitness centrá, pláže, kúpaliská a plavárne s kapacitou naplnenia 50%. Postupne sa otvárajú aj hotely v Havane a ostatných provinciách. Zatvorené sú múzeá aj galérie.

V platnosti zostáva povinnosť nosenia rúšok vo vnútorných aj vonkajších priestranstvách; dodržiavanie sociálneho odstupu (bezpečnej vzdialenosti cca dva metre medzi osobami na verejnosti), dezinfekcia rúk a obuvi pred vstupom do predajní a ostatných priestorov. Nedodržiavanie opatrení je naďalej pokutované.

Zdroj: mzv.sk