Kubánske Varadero z Budapešti s letenkami od 387€

31.Okt 2018 | 07:59
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: varadero letenky na kubu karibik kuba letenky do karibiku letenky do varadera letisko viedeň eurowings

Nádherné pláže Varadera. Nezabudnuteľná atmosféra miest, ktorých ulicami sa preháňajú klasické americké autá päťdesiatych rokov. Fantastická kuchyňa a ešte lepší rum. Nie len týmto láka socialistická Kuba.

V aktuálnej ponuke od let.spoločnosti Eurowings si môžete zakúpiť spiatočné letenky z Budapešti do kubánskeho letoviska Varadero už 387€. V cene najlacnejšej tarife BASIC je len príručná batožina o hmotnosti max. 8kg jedlo počas letu je za poplatok. O niečo drahšej tarife SMART máte v cene letenky jednu príručnú batožinou do 8kg a jednu zapísanú batožinu do podpalubia o hmotnosti do 23kg. V cene letenky je aj občerstvenie počas letu. Za tieto letenky zaplatíte od 515€.

Letenky sú dostupné v termínoch počas mesiaca november a december 2018.


► Letenky napríklad v termíne 8-15 december 2018.

► Ubytovanie na Kube už od 11€ na osobu a noc.


VYHĽADAŤ LETENKY Budapešť - VARADERO

Kalendár termínov Budapešť - varadero

Vyhľadať ubytovanie vo Varadere


Podmienky vstupu na Kubu

Platí obojstranný vízový styk. Občania SR – za účelom turistiky stačí tzv. turistická karta (tarjeta del turista). V SR sa žiada na Veľvyslanectve Kuby v Bratislave. Ak občan SR cestuje z inej krajiny na Kubu odporúčame kontaktovať turistickú agentúru prípadne leteckú spoločnosť, ktoré v mnohých krajinách zabezpečujú tieto karty. Turistická karta platí na 30 dní pobytu. Za iným účelom ako turistika sú potrebné víza, žiadať na Veľvyslanectve Kuby.

Pri vstupe je nevyhnutné preukázať sa platným zdravotným poistením a spiatočnou letenkou.


Pár tipov a rád pred cestou na Kubu

Dve tváre Kuby - skrytá a nepoznaná.
Kde bolo tam bolo, bola raz jedna Kuba. Aj takto by mohla začať rozprávka o nádhernom karibskom ostrove, ktorý je snom mnohých dovolenkárov. Na Kube som v máji 2015 strávil 3 týždne, počas ktorých som sa naučil viac ako som čakal. Kto očakáva nádherné pláže, klasické americké autá z 50. rokov, cigary, rum a komunistické heslá na každom rohu, určite si príde na svoje. Je ale dôležité povedať, že toto je iba jedna stránka Kuby.

Tá druhá je oveľa smutnejšia. Rovnako ako u nás, aj na Kube si komunistický režim vyžiadal a stále žiada mnoho obetí. Reštrikcie, udávanie alebo nezmyselné podmienky, aby mohli Kubánci cestovať, predstavujú len zopár príkladov. Priemerný mesačný plat sa pohybuje na úrovni 20-25 amerických dolárov, taxikári zarábajú viac ako lekári alebo právnici, základné potraviny sú na prídel, produkty, ktoré pre nás predstavujú absolútnu samozrejmosť, sú pre Kubáncov vzácnym a takmer nedostupným artiklom... <čítať ďalej>Kubánske Varadero z Budapešti s letenkami od 387 eur