Letenky do Paríža v májových termínoch už od 22€

07.Máj 2017 | 23:03
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: francúzsko paríž európa letenky do francúzska letenky do paríža letisko krakov letisko bratislava ryanair letisko Katovice wizzair

Paríž, mesto svetla (la Ville Lumière), ktoré netreba predstavovať. Je synonymom jedla, kultúry, módy a architektúry. Hoci najrušnejším obdobím je leto, mesto akoby sa menilo z ročnými obdobiami. Obyvatelia mesta občas žartujú, že chodia do múzea tak často, ako na toaletu. Hovoria, že na to aby ste si Paríž skutočne vychutnali Paríž a porozumeli mu, sa musíte úplne ponoriť do sveta kultúry.

Využite aktuálnu ponuku spiatočných leteniek let.spoločnosti WizzAir alebo Ryanair a strávte pár dní v Paríži. K ceste využite napríklad aktuálnu ponuku spiatočných leteniek let.spoločnosti WizzAir z poľských Katovíc do Paríža (Beauvais) od 93Zl (cca 22€). Cena platí pre členov WIZZ DISCOUNT CLUB. Ak nieste členom klubu, tak cena leteniek je od 42€. Cena leteniek je konečná pri ceste s menšou príručnou batožinou (42cm x 32cm x 25cm). Poplatok za podpalubnú batožinu do 23kg je 40€ a za väčšiu batožinu do 32kg je poplatok 60€. Najlacnejšie letenky sa dajú nájsť počas mesiaca máj 2017.

V prípade odletu z Bratislavy s let.spoločnosťou Ryanair je cena leteniek od 64€. V cene letenky je 1 príručná batožina do 10kg a jedna menšia príručná batožina ako napríklad dámska kabelka alebo taška na notebook či fotoaparát. V prípade zapísanej batožiny do podpalubia o váhe 15kg je poplatok 32€. Letenky za túto cenu sú dostupné v rôznych termínoch počas mesiaca jún 2017.


► Letenky napríklad v termíne 21-28 máj 2017.

► Ubytovanie v Paríži už od 20€ na osobu a noc


Katovice - Paríž (Beauvais) od 22€

Bratislava - Paríž (Beauvais) od 64€


Vyhľadať a rezervovať ubytovanie


Doprava z letísk v Paríži

Letisko Beauvais: Letisko Paris Beauvais je malé letisko 85 km od Paríža. Paris Beauvais je populárnou destináciou pre predĺžené víkendy. Do Paríža, konkrétne na Porte Maillot sa dostaneme autobusmi, ktoré odchádzajú spred príletovej haly. Cena jednosmerného lístka zakúpeného online je 15,90€, v prípade lístka kupovaného na mieste je cena 17€. Doba jazdy autobusu je cca 1,5 hodiny. Viac info o doprave nájdete na stránkach letiska.


Druhy cestovných lístkov v Paríži

Paríž a okolie je región, ktorý sa nazýva Ile-de-France. Tento región je rozdelený do 5 tarifných zón (od 1.7.2011 sa pôvodná 6 zóna sa zlúčila s 5 zónou). Po novom to znamená, že Versailles sa nachádza v zóne 4 a letisko CDG alebo Disneyland sa nachádzajú v zóne 5.

t+ ticket – cena 1,80€ – lístok použiť na:

 • linky metra
 • RER linky (RATP a SNCF) v Paríži (zóna 1)
 • Ile-de-France autobusové linky (RATP a OPTILE), s výnimkou Orlybus a Roissybus (sieť Noctilien a linky 299, 350 a 351)
 • električkových tratí (RATP a SNCF)
 • Montmartre lanovka


Platia následujúce kombinácie dopravy s týmto lístkom:

 • metro/metro
 • metro/RER a RER/RER v Paríži
 • bus/bus (vrátane RATP a OPTILE sietí), autobus/električka a električka/električka


Následujúce kombinácie nie sú možné: metro/autobus, metro/električka, RER/autobus a RER/električka. Ďalej je tu možnosť si zakúpiť tzv. "Carnet". Je to balíček 10 kusov lístkov Ticket t+ za cenu 14,10€.Mobilisje to celodenný cestovný lístok s ktorým môžete cestovať všetkými druhmi dopravy. Tento lístok môžete použiť aj na dopravu na letisko Orly a CDG. To znamená, že môžete využiť na cestu Orlybus, Orlyval, RoissyBus, RER. Ďalej na bus č.183 a 285 na letisko Orly a linky č.350 a 351 na letisko CDG. Mobilis je platný jeden deň: od 5:30 do 1:00 nasledujúceho dňa a do 2:30 v piatok, sobotu a predvečer štátneho sviatku (do 5:30 na Noctilien).


Počet zón

Cena lístka

Zóna 1-2

7,00 €

Zóna 1-3

9,30 €

Zóna 1-4

11,50 €

Zóna 1-5

16,60 €


ParisVisitecestovný lístok je platný na 1,2, 3 alebo 5 po sebe idúcich dní v zónach 1-3 alebo 1-6 (Pozor: každý deň začína v 05:30 a končí o 05:30 nasledujúceho dňa).

 • linky metra;
 • RER linky (RATP a SNCF);
 • Ile-de-France autobusovej linky (RATP a OPTILE), s výnimkou tých, ktoré jazdia na Jetbus, Allobus Roissy CDG
 • Orlyval linky (spájajúca letisko Orly a RER B);
 • Montmartre lanovka.