LETENKY DO ARMÉNSKA: Jerevan z Krakova od 149€

06.Sep 2017 | 18:35
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: arménsko jerevan ázia letenky do ázie letisko krakov letenky do arménska letenky do jerevanu lot letenky Kaukaz

Hoci sa v Jerevane vystriedali národy a panovníci z dôb veľmi dávno minulých, nie je to poznať. Výrazné stopy tu zanechali až Sovieti a ich stavby, dnes pútajúce pozornosť medzi modernýmu budovami na upravených námestiach. Tých, ktorými sa stále nesie aróma arménskeho koňaku.

Ak teda má byť cieľ vašej cesty napríklad Kaukaz, tak máte možnosť využiť aktuálnu ponuku od let. spoločnosti LOT s možnosťou zakúpiť si spiatočné letenky z Krakova do arménskeho Jerevanu už od 149€. V cene letenky je jedna príručná batožina o hmotnosti max. 8kg! Poplatok za zapísanú batožinu do podpalubia o hmotnosti do 23kg je približne 40€. Letenky sú dostupné v rôznych termínoch od novembra 2017 do apríla 2018.


► Letenky napríklad v termíne 2-10 november 2017.

► Ubytovanie v Jerevane už od 7€ na osobu a noc.


Kalendár termínov Krakov - Jerevan od 149€

Vyhľadať ubytovanie v Jerevane


Podmienky vstupu do Arménska

Pri turistických cestách je potrebný platný cestovný pas. Od 10.1.2013 môžu občania Slovenskej republiky zostať území Arménskej republiky bez víza po 180 dní (platí len pre občanov Slovenskej republiky; nie pre štátnych občanov tretích krajín, držiteľov cudzineckého pasu SR).


Podmienky pobytu v Arménsku

V Arménsku platí prihlasovacia povinnosť – cudzinec sa musí do 3 dní po vstupe na územie krajiny prihlásiť na polícii. Pri pobyte v hoteli, penzióne alebo rekreačnom zariadení vykonávajú prihlasovaciu povinnosť tieto zariadenia. Občan druhého štátu môže v Arménsku podať žiadosť o povolenia na pobyt. Existujú štyri typy povolenia na pobyt. Povolenie na prechodný pobyt sa vydáva sa na obdobie 1 roka a môže byť predĺžený o ďalší rok najmä študentom, stážistom, občanom so štatútom utečenca, novinárom, vedcom, kňazom a pod.

Povolenie na tzv. obyčajný pobyt sa vydáva sa na obdobie 3 rokov s možnosťou ďalšieho predĺženia najmä pre občanov žijúcich v Arménsku viac ako 3 roky, za účelom zlúčenia rodiny, občanom, ktorý ukončili vysokú školu v Arménsku, držiteľom štatútu utečenca a pod. Povolenie na špeciálny pobyt sa vydáva na 10 rokov občanom cudzích štátov, ktorí vykonávajú v Arménsku významnú ekonomickú a kultúrnu činnosť. Ako doklad sa k tomuto pobytu vydáva špeciálny cestovný pas. Osobitné povolenie na pobyt sa vydáva členom diplomatického zboru a ich rodinným príslušníkom a pracovníkom medzinárodných organizácií na základe medzinárodných zmlúv.