Letenky do Arménska - Jerevan z Krakova od 172€

20.Jún 2017 | 08:51
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: arménsko jerevan ázia letenky do ázie letenky do arménska letenky do jerevanu letisko krakov lot letenky Kaukaz

Hoci sa v Jerevane vystriedali národy a panovníci z dôb veľmi dávno minulých, nie je to poznať. Výrazné stopy tu zanechali až Sovieti a ich stavby, dnes pútajúce pozornosť medzi modernýmu budovami na upravených námestiach. Tých, ktorými sa stále nesie aróma arménskeho koňaku.

Ak teda má byť cieľ vašej cesty napríklad Kaukaz, tak máte možnosť využiť aktuálnu ponuku spiatočných leteniek od let. spoločnosťou LOT z Krakova do arménskeho Jerevanu už od 172€. V cene letenky je jedna príručná batožina o hmotnosti max. 8kg! Poplatok za zapísanú batožinu do podpalubia o hmotnosti do 23kg je približne 40€. Letenky sú dostupné v rôznych termínoch od októbra 2017 do mája 2018.


► Letenky napríklad v termíne 6-13 február 2018.

► Ubytovanie v Jerevane už od 7€ na osobu a noc.


Vyhľadať letenky na stránkach LOT od 172€

Kalendár termínov krakov - jerevan 189€

Vyhľadať a rezervovať ubytovanie


Podmienky vstupu do Arménska

Pri turistických cestách je potrebný platný cestovný pas. Od 10.1.2013 môžu občania Slovenskej republiky zostať území Arménskej republiky bez víza po 180 dní (platí len pre občanov Slovenskej republiky; nie pre štátnych občanov tretích krajín, držiteľov cudzineckého pasu SR).


Podmienky pobytu v Arménsku

V Arménsku platí prihlasovacia povinnosť – cudzinec sa musí do 3 dní po vstupe na územie krajiny prihlásiť na polícii. Pri pobyte v hoteli, penzióne alebo rekreačnom zariadení vykonávajú prihlasovaciu povinnosť tieto zariadenia. Občan druhého štátu môže v Arménsku podať žiadosť o povolenia na pobyt. Existujú štyri typy povolenia na pobyt. Povolenie na prechodný pobyt sa vydáva sa na obdobie 1 roka a môže byť predĺžený o ďalší rok najmä študentom, stážistom, občanom so štatútom utečenca, novinárom, vedcom, kňazom a pod.

Povolenie na tzv. obyčajný pobyt sa vydáva sa na obdobie 3 rokov s možnosťou ďalšieho predĺženia najmä pre občanov žijúcich v Arménsku viac ako 3 roky, za účelom zlúčenia rodiny, občanom, ktorý ukončili vysokú školu v Arménsku, držiteľom štatútu utečenca a pod. Povolenie na špeciálny pobyt sa vydáva na 10 rokov občanom cudzích štátov, ktorí vykonávajú v Arménsku významnú ekonomickú a kultúrnu činnosť. Ako doklad sa k tomuto pobytu vydáva špeciálny cestovný pas. Osobitné povolenie na pobyt sa vydáva členom diplomatického zboru a ich rodinným príslušníkom a pracovníkom medzinárodných organizácií na základe medzinárodných zmlúv.