LETENKY DO ETIÓPIE: Addis Abeba z Viedne od 449€

18.Dec 2023 | 10:20
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: etiópia letenky do addis abeba letenky do etiópie addis Abeba letenky do afriky letisko viedeň afrika

Etiópia, krajina známa svojou bohatou históriou a kultúrou. Je jednou z najstarších nezávislých krajín sveta, nikdy nepodľahla kolonizácii, čo dodáva jej obyvateľom hrdosť na ich národnú identitu. Etiópia má bohaté kultúrne dedičstvo, ktoré sa odráža v jej tradičných hudobných a tanečných prejavoch, ručných prácach a architektúre. Krajina je tiež známa pre svoje náboženské miesta, ako sú skalné cirkvi v Lalibele a kláštory na ostrove Tana. Etiópska kuchyňa ponúka rôznorodé chute vrátane injery (tradičného chleba), doro wat (korenené kurča) a tej (tradičného piva).

V aktuálnej promo akcii od let. spoločnosti Egypt Air si môžete zakúpiť spiatočné letenky z Viedne do Addis Abeba už od 449€. Každý cestujúci (okrem infantov) má nárok na jeden kus príručnej batožiny s rozmermi 56x36x23 cm a maximálnou hmotnosťou 7kg. Každý cestujúci (okrem infantov) má nárok na 1 ks podpalubnej batožiny, pričom maximálna váha batožiny je 23kg.

Letenky do Etiópie sú dostupné pre cesty v termínoch od januára do mája 2024.


► Letenky napríklad v termíne 1- 15 marec 2024.


Kalendár termínov Viedeň - Adis Abeba

Vyhľadať ubytovanie v Etiópii


Etiópia – pred bránami pekla alebo cesta do stredu Zeme.

„Máme trochu vody navyše?" pýtam sa na najnižšie položenom mieste v Afrike, na dne Danakilskej rokliny. Všetko je neskutočne vyschnuté a ani miestny sprievodca nevie, kedy tu pršalo. V noci klesla teplota na ako-tak znesiteľných 45 stupňov. Cez deň teplota neklesne pod 55 °C. Danakil je najteplejšie miesto na svete a ja som asi momentálne najspotenejší Slovák na svete... čítať ďalej


Podmienky vstupu do Etiópie

Cestovný pas platný min. 6 mesiacov od plánovaného skončenia pobytu v krajine, medzinárodný očkovací preukaz (požadované očkovanie proti žltej zimnici – kontrolované u každého návštevníka od veku jedného roka, odporučené očkovanie proti meningitíde), platné vízum – vydávané etiópskymi diplomatickými misiami a konzulárnymi úradmi v zahraničí. pobytu. Počas pobytu v krajine na základe turistického víza nesmie cudzinec vyvíjať žiadne podnikateľské aktivity ani byť zamestnaný.

Bezpečnostná situácia a bezpečnostné opatrenia

Etiópia je ľudnatá krajina s veľkým turistickým potenciálom (prírodné krásy, historické pamiatky) ale s nie príliš rozvinutou infraštruktúrou. Väčšinou sú návštevníci Etiópie skôr dobrodružne založení. Odporúčame necestovať do niektorých oblastí osobitne na hranici Etiópie s Eritreou a do oblasti Gambella. Hranica s Eritreou je zatvorená. Hrozba teroristických útokov je v krajine stále reálna. Turisti by mali byť obozretní zvlášť na verejných a turistami hojne navštevovaných miestach a v hoteloch. Stále sa vyskytujú lokálne nepokoje a ozbrojené zrážky. Drobné krádeže nie sú ničím výnimočným. V Addis Abebe k nim dochádza hlavne v centre mesta na Piazze a najväčšom trhovisku v Afrike - Merkate.


Kriminalita sa stupňuje a dochádza k prepadom na ulici vo všetkých lokalitách Addis Abeby aj počas dňa. Počas pohybu v meste sa odporúča nosiť len fotokópie dokladov, minimálnu finančnú hotovosť, žiadne hodnotné šperky.ETIÓPIA - Addis Abeba z Viedne s letenkami od 449 eur