Letenky do Maroka. Z Budapešti do Fezu a s návratom z Marakéša už od 79€.

18.Mar 2017 | 02:45
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: afrika maroko marakéš fez letenky do afriky letenky do maroka letenky do fezu letenky do marakéša letisko budapešť wizzair ryanair

Zaleťte si do Maroka. Svoju cestu začnite v jednom z najväčších a najstarších miest krajiny vo Feze. Vydajte sa ďalej cez pohorie Atlas do piesočných dún v Erg Chebbi. Vychutnajte si nezabudnuteľné východy a západy slnka, pokoj a ticho časom stráveným v tejto časti Sahary. Pokračovať vo svojej ceste môžete cez Ouarzazate až do Marakéšu, kultúrneho centra Maroka. Nájdete tu nie len početné historické stavby a starovekú Medinu ale aj tradičné trhy, kde si môžete pochutnať na vynikajúcej miestnej kuchyni. Toto a ešte oveľa môžete zažiť, ak sa rozhodnete navštíviť túto jedinečnú severoafrickú krajinu.

Možností, ako sa letecky dostať do Maroka, je pomerne dosť a dnes si ukážeme takúto cestu z Budapešti. Vďaka priaznivým cenám leteniek od let.spoločnosti Ryanair a Wizzair si môžeme poskladať takúto cestu na trase z Budapešti cez Brusel (Charleroi) do marockého Fezu a s návratom z Marakéšu cez Brusel (Charleroi) do Budapešti už od 79€. V našom prípade to znamená, že priletíme do Fezu a odlietame z Marakéša!

Pobyt a trasu po Maroku si každý môže naplánovať podľa svojich vlastných predstáv. Najlacnejšie letenky sú dostupné koncom mája a začiatkom júna 2017.


Príkladový Itinerár cesty

  • 31.05.2017 Budapešť - Brusel (Charleroi) (06:15 - 08:20) >>> 19,70€
  • 31.05.2017 Brusel (Charleroi) - Fez (20:05 - 22:15) >>> 25€
  • 13.06.2017 Marrakech - Brusel (Charleroi) (05:30 - 11:05) >>> 25€
  • 13.06.2017 Brusel (Charleroi) - Budapešť (20:50 - 22:45) >>> 9,60€


Ako rezervovať letenky

K realizácii takéhoto itineráru budeme musieť urobiť 3 samostatné rezervácie podľa itineráru uvedeného vyššie. Prvá rezervácia bude u let.spoločnosti Wizzair a to spiatočné letenky z Budapešti do Bruselu v termíne 31.5. - 13.6. 2017. Druhá a tretia rezervácia bude u let.spoločnosti Ryanair a to na trase Brusel (Charleroi) - Fez v termíne 31.5.2017 a na trase Marrakech - Brusel (Charleroi) v termíne 13.6.2017.


Vyhľadať a rezervovať letenky


Všetky ceny leteniek na základe príkladového itinerára sú/boli aktuálne v čase uverejnenia tohto tipu. V prípade iných dátumov môže byť cena leteniek vyššia!


Doprava v Maroku

Prenájom auta priamo na letisku vo Feze bude asi najpraktickejší spôsob ako sa presúvať po Maroku. Cena za 1l benzínu je približne 12 MAD a za 1l nafty zaplatíte približne 9 MAD.

Ak sa rozhodnete presúvať po Maroku miestnou dopravou, tak si môžete vybrať niektorú z dvoch najväčších autobusových spoločností. Prvá je štátna spoločnosť Supratours a druhá súkromná CTM (Compaigne de Transports Marocain). Obe spoločnosti sú spoľahlivé a poskytujú servis na vysokej úrovni. Disponujú širokou dopravnou sieťou a ich autobusmi sa dostanete skoro do každého kúta Maroka.


Ubytovanie v oblasti Erg Chebbi

V oblasti sa nachádza množstvo ubytovacích možností, postavených prevažne v štýle starých kasbahov. Niektoré z nich okrem typických marockých raňajok ponúka polpenziu či plnú penziu. V blízkosti mesta Merzougi sa nachádza malá autentická dedinka Khamlia s guesthausom - Khamliahouse – Dar el Khamlia. Je to malý rodinný penzión spravovaný rodinou v tradičnom berberskom štýle, ktorý ponúka ubytovanie (bez stravy, s raňajkami či polpenziou) za veľmi prijateľné ceny. Budete mať možnosť nielen ochutnať ale aj zúčastniť sa prípravy tradičných berberských pokrmov. V prípade záujmu si môžete zariadiť výlet do púšte na ťavách a pozorovať východ či západ slnka, stráviť noc v púšti v beduínskych stanoch a ochutnať typické jedlo miestnych obyvateľov. Ak ste trochu akčnejší, tak nieje problém sa vyblázniť v piesočných dunách na terénnych autách či štvorkolkách.


Výlety:

  • Výlet do púšte na ťavách (východ alebo západ slnka) – 15€ / osoba
  • Výlet na ťavách + noc v púšti (večera+raňajky) – 35€ / osoba
  • 4×4 jeep – poldňový výlet (max. 5 ľudí) – 100€ / za auto
  • 4×4 jeep – celodenný výlet (max. 5 ľudí) – 120€ / za auto


Ak sa chcete dozvedieť niečo viac o Guesthouse Dar el Khamlia, tak môžete navštíviť ich stránky na Facebooku alebo si prečítať recenzie hostí na stránkach Tripadvisoru.


Vyhľadať a rezervovať ubytovanie v Marakéši

Vyhľadať a rezervovať ubytovanie vo Feze


Mohlo by Vás zaujímať

Moja prvá cesta do Maroka
Bolo to už veľmi dávno, keď mi jedna kartárka vyveštila, že ma v budúcnosti čaká dlhá cesta lietadlom, na druhý koniec sveta, do Afriky. Vraj ma tam pozve priateľ cudzinec. Bola som šokovaná, nakoľko som nikoho takého nepoznala... čítať ďalej

Marakéš - červené mesto
Trip do Maroka bol pre mňa vlastne výletom počas mojich dvojmesačných letných radovánok u priateľky v Seville v Španielsku. Hovorím si, mám tu letisko(dosť otrhané ale stále väčšie ako v Blave) a je tam Ryanair, ktorý zo Sevilly lieta do Marakéša v Maroku... čítať ďalej

Maroko – Putováni v Erg CHebbi
Písečné duny Erg Chebbi jsou nejvyšší duny v Maroku, a lze je nalézt v jihovýchodní části Maroka blízko alžírských hranic. Je to mimořádný přírodní útvar, kde na plošině s malými černými kameny připomínající hamadu horký písek, několik desítek kilometrů dlouhý a široký, stoupá náhle až do 150 metrové výše... čítať ďalej