Letenky do Tokia aj počas Vianoc a Silvestra od 499€

23.Okt 2017 | 19:36
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: letenky do japonska letenky do tokia ázia japonsko tokio letisko budapešť alitalia

Futuristické a vysvietené hlavné mesto Japonska, Tokio, je pre mnohých úplne inou planétou. Na prvý pohľad by ste nepovedali, že sa tam niekde medzi vysokánskymi mrakodrapmi a ultramodernými elektronickými hračkami ukrývajú dávne tajomstvá krajiny vychádzajúceho slnka. Ukrývajú sa napríklad v historickej štvrti Asakusa. Poodhaliť ich môžete i počas Vianoc či Nového Roka. A to nie je všetko. Cestou naspäť vás čaká dlhší prestup v Ríme, ktorý môžete využiť na večeru či žúr do rána pri starobylom Koloseu.

K ceste môžete využiť ponuku leteniek od let.spoločnosti Alitalia z Budapešti do Tokia už od 499€ . V cene letenky je jedna príručná batožina do 8kg a 1x zapísaná batožina do podpalubia s hmotnosťou max. 23kg. Letenky do Tokia sú dostupné v rôznych termínoch od decembra 2017 do apríla 2018.


► Letenky napríklad v termíne 27.12.2017 - 4.1.2018.

► Ubytovanie v Tokiu už od 15€ na osobu a noc.


Kalendár termínov Budapešť - Tokio 499€

Vyhľadať a rezervovať ubytovanie


Podmienky vstupu do Japonska

Pri turistických cestách do 90 dní postačuje pre občanov SR platný cestovný pas.

Od 20. novembra 2007 vstúpila do platnosti novela Zákona o imigračnej kontrole, podľa ktorej sa každý cudzinec pri vstupe do krajiny musí podrobiť procedúre odobratia odtlačkov prstov a nasnímania tváre. Výnimky tvoria:

  • osoby so zvláštnym trvalým pobytom;
  • osoby mladšie ako 16 rokov;
  • držitelia diplomatických alebo služobných pasov;
  • cudzinci, prichádzajúci na pozvanie vedúcich predstaviteľov japonských štátnych a administratívnych organizácií;
  • osoby, ktoré sú podľa rozhodnutia japonského Ministerstva spravodlivosti zaradené do kategórie"c" alebo "d".


Podmienky pobytu v Japonsku

Pobytový štatút je vyznačený imigračným úradníkom do cestovného dokladu na hraničnom prechode v tzv. vstupnom povolení spoločne s uvedením dĺžky jeho platnosti, ktorá sa počíta odo dňa nasledujúceho od dátumu vstupu. Občania SR sa môžu zdržiavať na území Japonska bez víz po dobu 90 dní.


Japonsko bez cestovky - zážitok na celý život

Každým dňom sú nám vysnívané destinácie sveta bližšie a bližšie. Už dávno neplatí, že na precestovanie Japonska potrebujete tisíce. Ak Vás tento východný kraj sveta láka, neváhajte. Milovníci sushi a disciplíny si určite prídu na svoje. Pripravte sa, že na rozdiel od Slovenska a okolitých krajín je Japonsko svet, v ktorom sa pravidlá striktne dodržiavajú. Ľudia čakajú disciplinovane v rade, nepredbiehajú sa, sú potichu a na hlučne sa zabávajúcich Slovákov asi niektorí ešte dlho nezabudnú... čítať ďalej