Letenky na Santorini z Viedne v júlových termínoch za 119€

04.Júl 2016 | 12:02
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: európa grécko santorini

Prázdniny sa nám pomaly rozbiehajú a ak výber dovolenkovej destinácie nechávate na poslednú chvíľu, tak jeden z dnešných tipov bude na grécky ostrov Santorini. K ceste môžete využiť ponuku charterových leteniek z Viedne na Santorini s let. spoločnosťou Austrian Airlines už od 119€. V cene letenky je jedna príručná batožina a jedna zapísaná batožina do podpalubia o hmotnosti max. 23kg. Letenky za túto cenu sú dostupné v rôznych termínoch a s rôznou dĺžkou pobytu počas mesiaca júl 2016.


► Letenky napríklad v termíne 11-18 júla 2016.

► Ubytovanie na Santorini už od 20€ na osobu a noc.Vyhľadať a rezervovať letenky

Vyhľadať a rezervovať ubytovanie


Santorini mimo sezónu

Aj keď sa jedná o cestu na začiatku letnej sezóny, tak obecne sa dá považovať Santorini za relatívne teplejší ostrov. Priemerné teploty sa v januári a februári pohybujú niekde medzi 10°C až 15°C. To by nemusela byť až taká veľká prekážka, ak návštevu chceme využiť na prechádzku idylickou dedinkou Oia, preslávenou vďaka svojim bielym domčekom prikrytým modrými strechami. Zo samého vrhu tejto dedinky sa môžeme pokochať pohľadom na vulkány Palia a Nea Kameni. Ak sa zaujímate o históriu, tak by ste určite nemali vynechať návštevu niektorého z miestnych múzeí ako je napríklad Múzeum prehistorickej Téry alebo Archeologické múzeum. Netreba ani zabúdať na Akrotiri, mieste archeologické nálezisko nazývané „Pompeje Egejského mora".


Patrik Paulínyi: Santorini z cyklu "What I've seen"

Nasledujúci večer odlietame na Santorini, no celý deň fúka silný vietor a náš let sa odkladá. Napokon, o polhodinu neskôr, nasadáme do lietadla a o ďalších 20 minút pristávame. Kedže sme si za tento čas nestihli let užiť, postaralo sa o to pristávanie. Naďalej fúkal veľmi silný vietor a nie tak vysoko nad dráhou naše lietadlo niekoľkokrát nepríjemne skrútilo. Našťastie pilot je kapacita a dosadá na dráhu, nastáva búrlivý potlesk, ja som tiež rád, že som ten deň nejedol gyros poslednýkrát. Náš let bol ten deň posledný a nasledujúci deň dokonca kvôli vetru všetky zrušili... čítať ďalej