Letenky z Budapešti na Seychely v júnových termínoch už od 482€

27.Máj 2016 | 16:06
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: seychely afrika mahe letenky na seychely letisko budapešť airberlin Etihad Airways

So zaujímavou cenou leteniek na Seychely a s ešte lepšími letovými časmi prichádza pre zmenu let.spoločnosť Etihad. Aktuálna ponuka spiatočných leteniek z Budapešti do Mahé s let.spoločnosťami AirBerlin a Etihad Airways už od 498€. V cene letenky je jedna príručná batožina a 1x zapísaná batožina do podpalubia o hmotnosti max. 23kg. Letenky za tieto ceny sú dostupné v rôznych termínoch od júna 2016 až do apríla 2017.


► Letenky napríklad v termíne 7-14 jún 2016.

► Ubytovanie Seychely už od 30€ na osobu a noc.


Vyhľadať a rezervovať letenky

Vyhľadať a rezervovať ubytovanie


Podmienky vstupu na Seychely

V súvislosti s vypovedaním Dohody medzi vládou SR a vládou Seychelskej republiky o zrušení vízovej povinnosti, na základe ktorého platí od 13. augusta 2003 pre štátnych občanov Seychelskej republiky vízová povinnosť pri vstupe na územie SR, si dovoľujeme informovať, že seychelská strana pre vstup slovenských štátnych občanov na územie Seychelskej republiky nebude vyžadovať víza. Slovenskí občania získajú povolenie na vstup po príchode na Seychely. Podmienkou na udelenie povolenia na vstup je platný cestovný doklad, spiatočná letenka, potvrdenie o zabezpečení ubytovania a odpovedajúce finančné zabezpečenie pobytu.

Ministerstvo zahraničných vecí SR oznamuje, že na základe podpisu Dohôd medzi Európskym spoločenstvom a krajinami Antigua a Barbuda, Bahamy, Barbados, Maurícius, Saint Kitts (Svätý Krištof) a Nevis, Seychelly, dochádza s okamžitou platnosťou k vzájomnému zrušeniu vízovej povinnosti pri krátkodobých pobytoch. Dohody umožňujú občanom EÚ a občanom dotknutých kranjín cestovať bez víz na územie druhej zmluvnej strany na maximálne obdobie 3 mesiacov počas 6 mesiacov.

Aby bolo možné využívať výhody tohto bezvízového režimu, musia občania EÚ a uvedených krajín vlastniť platný cestovný, služobný alebo diplomatický pas.

Bezvízový styk sa uplatňuje pre všetky kategórie osôb a na všetky účely ciest (napr. turistika, kultúrne návštevy, vedecké aktivity, rodinné návštevy, obchodné a podnikateľské cesty a pod.), okrem osôb cestujúcich za účelom vykonávania zárobkovej činnosti.


Seychely - pár tipov a rád

Ako si užiť Seychely a k tomu pár tipov a rád si môžete prečítať v článku "Seychely bez miliónov na účte" od Janky Schweighoferovej z portálu travelhack.me


Seychely – Podrobný sprievodca rajom 1/3 – ostrov Mahé

Počas letu vypĺňame dva dotazníky ohľadne účelu našej cesty, adresy ubytovania a množstvo otázok na príznaky počas posledných 30 dní na alergiu, bolesti hrdla, hlavy, teplotu. Dávame sme všade nie, nech máme pokoj, veď uznajte, koho ani raz nebolela hlava za posledný mesiac :) Po vyše 3 hodinách letu sa ako prvé objavujú Ile du Nord a Silhouette Island. Trasa pokračuje ponad severnú časť Mahé a pri pristávaní môžete vidieť na ľavej strane ostrovy Sainte Anne a Cerf. Veľké obavy sme mali z počasia, lebo podľa predpovede malo celých 10 dní pršať, ale nakoniec sú to len lokálne prehánky asi 2x za pobyt. Po vystúpení z lietadla nás víta slnko a pravý tropický vzduch.

TIP: K pasovej kontrole si pripravte materiály k ubytovaniu aj keď cestujete v skupine. Budú to pýtať od každého jedného člena, bez toho vás na Seychely nepustia

Najprv odovzdáme dotazníky na jednom mieste, kde si vás aj odfotia a potom nasleduje výsluch ohľadne ubytovania. Rezerváciu si overujú aj telefonicky. Všetko prebehlo hladko a môžeme ísť riešiť požičanie auta. Auto sme bookovali cez stránku economycarrentals.com a namiesto Kia Soul dostávame Daihatsu Terios. Extra poistenie sa platí na mieste, aj keď sme si mysleli, že to už máme v cene. Skúšali sme písať viacerým požičovniam, ale viac ako 5-miestne auto je problém zohnať. Dohodli sme sa, že z letiska to dáme na dvakrát a ďalšie dni pôjdu vždy dvaja busom...


Seychely – Podrobný sprievodca rajom 2/3 – ostrov Praslin

Loď z Mahé odchádza 7:30 a ešte predtým vraciame auto v prístave. Podľa všetkého stačí byť na mieste 15-30 minút pred odchodom. Veľkú batožinu treba odovzdať v office na lístky a pripravte sa, že vám ju nahádžu do železnej klietky. Vzhľadom na to, že počasie je priaznivé a oceán pokojný, je povolený nástup na hornú otvorenú palubu. Plavba indickým oceánom začína a nevieme sa dočkať, kedy sa začne črtať ďalší rajský ostrov.

Po asi hodine plavby indickým oceánom sa začíname približovať k nádhernému zelenému ostrovu Praslin. Vystupujeme v prístave s azúrovou vodou a dohadujeme si taxík pre 6 osôb. Zároveň si kupujeme lístky na trasu Praslin – La Digue. Teda lístkami sa to nedá nazvať, je to len jedna ručne napísaná účtenka, ktorú vám potom vymenia za modrú plastovú tabuľu. Ubytovanie Chez May Paule je len pár minút jazdy na sever a sme milo prekvapení, aký luxus na nás čaká. Za 32€/noc máme privátny domček s tromi kúpeľňami, klimatizáciou, terasou a krásnou plážou len 5 minút peši.

Nestrácame teda čas vybaľovaním a hor sa na pláž. Ak sme doteraz videli na Mahé tie najúžasnejšie pláže, tak Anse Volbert je ešte vyššia liga. Uhladený biely piesok, azúrové pásy s výrazným prechodom do modrej, opustený ostrov v strede a naľavo aj napravo nádherná zelená scenéria. Vrháme sa strmhlavo do vody, aj keď nás domáci upozorňoval na raje, ktoré sa môžu plaziť po dne a majú pŕhlivý chvost. Na tejto pláži sme nevideli žiadne, ale potom na ďalšej presne také, ako nám kreslil do piesku, takže treba byť opatrný. Je to guľaté ako tanier, s veľkými očami, dlhým chvostom, splýva to s pieskom a poskakuje po dne. Na tejto pláži by sme vedeli stráviť aj celý deň, ale keďže sme na Prasline iba dva dni, chceme stihnúť aj ostatné top miesta.

Viac na svetobeznici.sk