Letenky z Prahy do Hočininovho mesta a s návratom z Bangkoku so zastávkou v Šanghaji od 353€

23.Okt 2016 | 18:50
Autor: Michal
Kategória: Lacné letenky
Značky: laos čína ázia vietnam thajsko kambodža letenky do ázie letenky do vietnamu letenky do kambodže

Atraktívne Thajsko spolu s Vietnamom, Kambodžou a Laosom. Je tu ideálna možnosť navštíviť tieto krajiny za atraktívnu cenu leteniek.

Skombinujte spoznávanie exotických miest, ostrovov, prírodných krás a kultúrnych pamiatok tejto oblasti Indočíny. Zažite Hočiminovo Mesto, najväčšie a najvýznamnejšie mesto Vietnamu, ponúkajúce zábavu rôzneho druhu. Zaujímavou voľbou bude určite aj neďaleko mesta ležiaca delta rieky Mekong. Za návštevu rozhodne stojí aj Kambodža so zaujímavým hlavným mestom, plážovými destináciami a v neposlednom rade svetoznámym Angkór Vat. Doprajte si pobyt aj v Bangkoku, v najväčšom meste celej oblasti, v ktorom sa mieša exotika Indočíny s prvkami západného sveta. Spojte niektoré z týchto krajín do jednej návštevy a prebádajte tak zaujímavým spôsobom krásy tejto cenovo zaujímavej oblasti Juhovýchodnej Ázie.

Ak Vás láka Vietnam, tak využite ponuku od let.spoločnosti China Eastern Airlines na multicity letenky z Prahy do Ho Chi Minh City a s návratom z Bangkoku už od 353€. V cene letenky je jedna príručná batožina a 2x zapísaná batožina do podpalubia o hmotnosti max. 23kg. Letenky za túto cenu sú dostupné v rôznych termínoch od novembra do decembra 2016.

Pri lete do Hočiminovho Mesta je dlhší prestup (cca 15 hodín) v čínskom Šanghaji, ktorý môžeme využiť na menšiu prehliadku tejto metropoly. K návšteve čínskeho Šanghaja v takomto prípade nepotrebujeme vstupné víza a to vďaka výnimky z vízovej povinnosti, v rámci ktorej môžu od 1. januára 2013 občania príslušných krajín s platnou letenkou do tretej krajiny na letisku v Pekingu a Šanghaji využiť politiku 72-hodinového bezvízového tranzitu.


► Letenky napríklad v termíne 3.11. - 10.12. 2016.


Vyhľadať a rezervovať letenky

Vyhľadať ubytovanie v Bangkoku

Vyhľadať ubytovanie v Hočiminovom mesteDoprava medzi Bangkokom a okolitými krajinami

Najrýchlejšou a najpohodlnejšou dopravou medzi Bangkokom a okolitými krajinami je letecká doprava. Výhodou je, že túto trasu lietajú okrem klasických spoločností aj nízkonákladové spoločnosti ako sú Lao Airlines, Bangkok Airways alebo AirAsia. Táto linky sa lietajú niekoľko krát za deň a cena leteniek začína už na 24€.

Ďalšou z možností ako sa dopraviť z/do Bangkoku do okolitých krajín je autobusová doprava. Cesta autobusom z Bangkoku do Siam Reap v Kambodži trvá necelých 9 hodín a cena lístka sa pohybuje od 19€ do 30€ v závislosti od času odchodu z Bangkoku.

Screenshot (9)Ak sa rozhodnete z Kambodže pokračovať smerom do Vietnamu, tak cesta autobusom z Phnom Penh do Ho Chi Minh trvá necelých 13 hodín a cena lístka je približne 17€.Screenshot (10)


Podmienky vstupu do Thajska

Pre vstup do krajiny sa vyžaduje platný cestovný pas. Občania Slovenskej republiky v prípade turistických a obchodných ciest do Thajského kráľovstva na dobu najviac 30 dní sú od 11.08.2011 oslobodení od vízovej povinnosti.


Podmienky vstupu do Vietnamu

Vstup do krajiny podlieha vízovej povinnosti. Na dlhšie obdobie ako 15 dní je potrebné pozvanie od súkromnej osoby alebo cestovnej kancelárie. Vietnamské veľvyslanectvo v praxi vyžaduje "manipulačný poplatok" vo výške cca 60,- EUR. Na hraničnom prechode je potrebné vyplniť vstupný/výstupný deklaračný list. Strata vstupného listu môže spôsobiť komplikácie pri odchode z krajiny. V termíne do dvoch pracovných dní je potrebné sa policajne zaregistrovať (tlačivá sú k dispozícii v ubytovacích zariadeniach).
Viac info na: http://www.vietnam-vizum.com/ako-ziskat-viza-do-vietnamu.html


Podmienky vstupu do Kambodže

Držitelia cestovných pasov, ktorých platnosť musí presahovať platnosť víza o šesť mesiacov, môžu požiadať o udelenie víz na veľvyslanectvách Kambodže v Berlíne, Paríži, Moskve alebo v Bangkoku. Proces udelenia víz trvá tri dni, požadované sú 2 fotografie, kópia pasu a poplatok vo výške cca 30 USD. Turistom je udeľované vízum na jeden vstup na 30 dní.

O turistické kambodžské vízum je možné požiadať aj po prílete na medzinárodnom letisku v Phnom Penhu alebo na letisku Siam Reap, či na pozemných hraničných priechodoch Poipet, Had-Lek a Moc Bai – Bavet. Poplatok za jeho udelenie je 30 USD. Manipulačný príplatok za vízum na uvedených hraničných pozemných priechodoch môže dosiahnuť až 20 USD, teda celkový poplatok je 50 USD.Letiskový poplatok pri odlete z krajiny je 27 USD/osoba, pri vnútroštátnych letoch je letiskový poplatok 7 USD. Prihlasovacia povinnosť pre cudzincov nie je povinná.


UPOZORNENIE
Podľa informácií viacerých cestovateľov, na hraničných cestných priechodoch sú často vyberané vyššie poplatky za víza presahujúce aj 50 USD. Tiež sa stáva, že víza pri prílete, resp. na hraničných pozemných priechodoch nebývajú vždy udelené. Odporúčame preto cestovateľom získať víza pred cestou do Kambodže na príslušnom veľvyslanectve Kambodže.O udelenie turistického víza je možné požiadať aj elektronicky, prostredníctvom internetu – https://www.evisa.gov.kh (e-Visa) za poplatok 30 USD plus 7 USD poplatok za spracovanie žiadosti. Podľa informácií viacerých cestovateľov, elektronický systém udeľovania víz nie je spoľahlivý. Často sa vyskytujú problémy s platbou. Odporúčame slovenským cestovateľom vybaviť si víza pred cestou do Kambodže na príslušnom veľvyslanectve Kambodžského kráľovstva.


Podmienky vstupu do Laosu

Slovenskí potrebujú na cestu do krajiny platný cestovný pas a vízum. Pre občanov SR je príslušné laoské veľvyslanectvo vo Viedni. Vízum možno získať aj na veľvyslanectve Laosu v Bangkoku. Platnosť cestovného pasu musí presahovať platnosť udeleného víza o 6 mesiacov od dňa vstupu na územie Laosu. Pri požiadaní o vízum je potrebné predložiť cestovný pas, 2 x fotografiu s rozmerom 4×6 cm a poplatok vo výške 800 THB, na jeden vstup a 30 dní pobytu. Víza sú udelené v priebehu cca troch pracovných dní. O vízum je možné požiadať aj na letisku Wattay International Airport vo Vientiane (víza po prílete). Poplatok je 30 USD. Letiskový poplatok je 10 USD a býva často zahrnutý v cene letenky.